TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Księga Rodzaju. Mit, bajka czy wiarygodny dokument? (+ DVD)

Ocena:
(2 opinii)

Prawda o pochodzeniu świata i stworzeniu życia nigdy nie zostanie odkryta przez teoretyzujących naukowców, którzy wychodzą z założenia, że tak obszerny i złożony projekt można wyjaśnić bez odniesienia do Projektanta.

Teoria ewolucji od czasów jej spopularyzowania w XIX wieku ulega ciągłym przemianom. Dziś darwinizm stąpa po tak niepewnym gruncie, jak nigdy przedtem. Tymczasem biblijna wersja stworzenia świata pozostaje stała, niezmienna i nierozmyta przez wszystkie ataki, jakie zostały na nią przypuszczone. Księga Rodzaju jest rzeczywiście wciąż aktualna.

Autor, używając prostego języka, pokazuje oczywisty fałsz wielu ewolucyjnych twierdzeń, a w trakcie swych dociekań pozwala, by Słowo Boże przemówiło samo za siebie. Dla tych, którzy mają oczy do patrzenia, książka ta jest niezbitym dowodem na to, że objawione przez Boga prawdy są zawsze godne zaufania, jak również nieskończenie bardziej pewne niż jakiekolwiek ludzkie spekulacje.

Profesor McIntosh przygląda się uważnie implikacjom wynikającym z modelu kreacjonistycznego nie tylko w odniesieniu do pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, ale również w szerszej perspektywie – do całej chrześcijańskiej teologii.

Wierzy, że Księga Rodzaju jest wiarygodnym dokumentem historycznym, a także fundamentem dla rozumienia całości Pisma Świętego. Nie stoi ona w żadnej sprzeczności z badaniami naukowymi, jakie autor prowadzi na co dzień na uniwersytecie w Leeds.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

doskonała książka

Jako naukowiec - ścisłowiec, polecam wszystkim tę książkę z całego serca. Wywróciła ona moje spojrzenie na powstający wszechświat. Do tej pory uczyłem studentów o miliardach lat Ziemi, o ewolucji itd. Po jej przeczytaniu (oraz obejrzeniu załączonego do niej filmu) coś we mnie drgnęło. To, co przeczytałem i usłyszałem było na tyle mocne i głębokie, że zmieniłem swoje poglądy na temat wieku Ziemi, jej powstania i powstania gatunków. Już wcześniej wiele rzeczy mi nie pasowało, ale po tej lekturze wszystko zaczęło się układać w pełną, logiczną całość. Książka jest trudna w odbiorze z racji mnogości różnych informacji, które dozuje nam Autor, ale polecam ją wszystkim zainteresowanym tym tematem.

autor opinii: Krzysztof N.

Pochlebna

Autor na gruncie biblijnym analizuje wiarygodność przekazu o stworzeniu świata w ciągu 6 dni oraz historyczności Adama, Ewy i pierwszych bohaterów Księgi Rodzaju. Argumentacja jest logiczna i przekonująca. Dodatek zawarty pod koniec książki uzupełnia przekaz wynikami nauk przyrodniczych, prezentując pomijane przez ewolucjonistów odkrycia i wyniki badań ze środowisk kreacjonistycznych. Płyta zawarta w książce zawiera treści przystępne dla uczniów interesujących się biologią już na poziomie gimnazjum. Płyta skupia się na wynikach badań empirycznych potwierdzających teorię młodego wieku ziemi. Celem prezentacji jest ukazanie spójności między biblijnym przekazem a odkryciami przyrodników.

autor opinii: ks. Jarosław Bukowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Andy McIntosh
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 150x220
EAN: 9788378290001
ISBN: 978-83-7829-000-1
ID: 229514

Zobacz również

Księga Rodzaju. Mit, bajka czy wiarygodny dokument? (+ DVD)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...