TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Abraham Lincoln. Skuteczne strategie na trudne czasy

Abraham Lincoln pozostaje jedną z najbardziej niezwykłych postaci tak w świecie międzynarodowej polityki, jak i dziedzinie przywództwa. Urodzony w ubogiej rodzinie, nawykły do ciężkiej fizycznej pracy, z uporem wspinał się po drabinie społecznej. Szybko udowodnił, na co go stać, pokazując się światu jako utalentowany prawnik, kongresman, wreszcie szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych. To na jego kadencję przypadł jeden z najtrudniejszych okresów w dziejach USA - wojna secesyjna, Wielki Kryzys i czas przełomowych społecznych zmian.

Trudno doprawdy znaleźć równy mu autorytet w dziedzinie zarządzania, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach. Współcześni menedżerowie mogą czerpać pełnymi garściami z krynicy wiedzy tego niezwykłego, nieszablonowo myślącego człowieka. Zresztą książka ta ma znacznie szersze pole oddziaływania. Studium przywództwa, jakie proponuje, czyni ją doskonałym elementarzem dla każdego lidera - rodzica, polityka, dyrektora przedsiębiorstwa czy członka organizacji studenckiej.

Zasady Lincolna:

* Zostań mistrzem paradoksu.
* Opanuj sztukę przemówień publicznych.
* Przekonuj i wywieraj wpływ, a nie zmuszaj
* Odważnie stawiaj czoła niesprawiedliwej krytyce.
* Wspieraj innowacje i zachęcaj do podejmowania ryzyka.

Fascynujące, pouczające, inspirujące wejrzenie do serca oraz umysłu Lincolna i przyjrzenie się stylowi przywódcy szczerze kierującego się zasadami (Stephen R. Covey).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: one press
Autor: Donald T. Phillips
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 148x210
EAN: 9788324614318
ISBN: 978-83-246-1431-8
ID: 153136

Zobacz również

Abraham Lincoln. Skuteczne strategie na trudne czasy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...