TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

List apostolski z okazji Roku Życia Konsekrowanego

autor: Franciszek

Z okazji ogłoszonego właśnie Roku Życia Konsekrowanego Ojciec Święty skierował list apostolski do wszystkich osób konsekrowanych.

Papież wskazuje, iż rok ten dotyczy całego Kościoła, który jest wezwany, by towarzyszyć osobom konsekrowanym, dzieląc ich radości i trudy, i z nimi współpracować.

Papież Franciszek wzywa, by nie ulegać pokusie liczb i wydajności, przepowiedniom „proroków nieszczęścia”, ale by osoby konsekrowane były „przebudzone i czujne”, ufając Panu.

Mówiąc o oczekiwaniach związanych z Rokiem Życia Konsekrowanego, Ojciec Święty wskazuje na ożywienie radości, przebudzenie zakonnic i zakonników świata, rozwijanie życia wspólnotowego, wyruszenie na peryferie egzystencjalne współczesnej ludzkości oraz na zastanowienie się nad wyzwaniami naszych czasów.

Podkreśla ścisłe powiązanie życia konsekrowanego z radością wypływającą z obecności Boga, przeżywanego braterstwa i ofiarnej służby Kościołowi. Dotyczy to również chwil trudnych, kiedy zakonnice i zakonnicy doświadczają szczególnej jedności z Chrystusem cierpiącym.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 48
Wymiar [mm]: 130x202
EAN: 9788375959284
ISBN: 9788375959284
ID: 323991

Zobacz również

List apostolski z okazji Roku Życia Konsekrowanego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...