TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Apokryfy Nowego Testamentu. Listy i apokalipsy chrześcijańskie

Barwna mozaika starożytnego chrześcijaństwa

Apokryfy otwierają przed nami świat wyobrażeń zwykłych chrześcijan, ich próby zrozumienia i wyrażenia trudnych nauk teologicznych w prostych obrazach. To także zapis starań uczynienia postaci Jezusa bliższą.

Ks. prof. Marek Starowieyski
Trzeciego zaś dnia przybył anioł, wychłostał go i zmusił, by zburzył fundamenty. A gdy kopał, znalazł marmurową szkatułkę, a na jej boku znajdował się napis: "Tu znajduje się objawienie świętego Pawła i jego sandały, w których chodził głosząc słowo Boże" On jednak obawiał się otworzyć tej szkatułki i zaniósł ją do sędziego. Sędzia wprawdzie ją przyjął, ale ponieważ była opieczętowana [plombami] ołowianymi, wysłał ją do cesarza Teodozjusza, lękając się, że to może być coś innego. Gdy ją cesarz otrzymał, otworzył ją i znalazł w niej objawienie św. Pawła. Wysłał więc jej kopię do Jerozolimy, natomiast oryginał zatrzymał u siebie.

Fragment Apokalipsy Pawła

„Apokryfy Nowego Testamentu” to owoc ponad trzydziestu lat pracy ks. prof. Marka Starowieyskiego i jego współpracowników. Jest to najobszerniejszy wybór apokryfów dostępny w języku polskim.

W każdym tomie, poza przekładami i poprzedzającymi je wprowadzeniami, czytelnik znajdzie również dokładną bibliografię oraz szczegółowe przypisy sygnalizujące cytaty lub nawiązania do Ksiąg Świętych, co niejednokrotnie jest kluczem do pełnego zrozumienia apokryfu.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: WAM
Autor: ks. Marek Starowieyski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 676
Wymiar [mm]: 160x240
EAN: 9788327713766
ISBN: 9788327713766
ID: 386352

Zobacz również

Apokryfy Nowego Testamentu. Listy i apokalipsy chrześcijańskie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...