TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Liturgia odpowiedzi na trudne pytania

Jednym z najważniejszych celów odnowy Kościoła, zainicjowanej przez Sobór Watykański II, była reforma liturgii. Wierni, którzy wyrwani zostali ze swego wielowiekowego stanu pasywności i szarzyzny religijnej i zmuszeni do uczestniczenia w dynamicznych celebracjach, nierzadko reagowali oburzeniem lub brakiem zrozumienia dla wprowadzanych reform.

Z drugiej strony zmiany były wprowadzane często pospiesznie i bezładnie, pogłębiając jeszcze poczucie chaosu i zagubienia. Stąd też pytania, protesty, narzekania na śpiewy czy gesty, dla których w ciszy naszych kościołów nie było poprzednio miejsca. Pomimo upływu wielu lat od wprowadzenia reformy, dziedzina ta wciąż jeszcze wzbudza wiele emocji.

Książka "Liturgia" składa się z serii pytań, wraz z odpowiedziami, jakie w ciągu kilku ostatnich lat publikowane były na łamach tygodnika "Famiglia Cristiana". Zebrany materiał koncentruje się na podstawowych punktach praktyk religijnych: celebracji mszy św., sakramentach pokuty i Eucharystii, realizacji i skuteczności reformy liturgicznej.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Rinaldo Falsini
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788375952490
ISBN: 978-83-7595-249-0
ID: 182606

Zobacz również

Liturgia odpowiedzi na trudne pytania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...