TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ludzie Wielkiej Nocy

Ocena:
(1 opinii)

Kardynał Tagle jest nazywany "Wojtyłą z Azji". Uchodzi za jedynego duchownego, który doprowadzał Benedykta XVI do śmiechu. Jeden z najpopularniejszych kardynałów na facebooku.

Równie serdecznie, co usilnie namawiam do lektury książki "Ludzie Wielkiej Nocy". To książka bardzo ważna. To książka o wspólnocie - o jej potrzebie, znaczeniu, sposobach budowania.

Mógłby ktoś spytać: na co, po co komu wspólnota w dobie globalizacji - w czasie, w którym cały świat staje się "małą wioską"; gdy dzięki internetowi w każdej chwili bliscy stają mi się ludzie z najdalszych kontynentów?

A jednak! Komunikacja to jeszcze nie komunia. Informacja to jeszcze nie wspólnota sensu. Globalnie promowany i implantowany jeden model kultury nie musi prowadzić do jedności, lecz do wykluczenia.

W efekcie - w dobie niesamowitych, nigdy wcześniej niewyobrażalnych narzędzi dialogu i porozumienia - rośnie liczba ludzi przerażająco samotnych, odizolowanych, zmarginalizowanych i odrzuconych.

Taki świat zadany jest Kościołowi. Jego misją jest gromadzenie ludzi we wspólnoty. Kard. Tagle przypomina, iż żywa chrześcijańska wspólnota jest w dzisiejszym świecie najbardziej czytelnym znakiem najważniejszej prawdy chrześcijaństwa, a mianowicie tej, że Jezus Chrystus Zmartwychwstał!

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Moc wspólnoty

Książka bardzo ważna i mądra. W prosty i dzięki temu bliski sposób pokazuje jak wiarę i żywą relację z Panem przekładać na codzienne życie, pokonując własne lęki i ograniczenia. Wspólnota jako droga do dzielenia się prawdziwie żyjącym wśród niej Chrystusem. Myślę, że każdy znajdzie w tej niezwykłej książce coś co można zastosować w życiu, aby było pełniejsze i bardziej szczęśliwe w drodze do Boga. Każdy z nas potrzebuje wspólnoty, w niej jest nasza siła i bezpieczeństwo i siła świadectwa , ta książka uczy jak to budować każdego dnia.

autor opinii: Hania Duda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: kard. Luis Antonio G. Tagle
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 122x193
EAN: 9788377678930
ISBN: 978-83-7767-893-0
ID: 282408

Zobacz również

Ludzie Wielkiej Nocy
24.90 zł
21.84 zł
Oszczędzasz 3.06 zł (12%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...