TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mała Arabka. Życie i cuda bł. Marii od Jezusa ukrzyżowanego

Maria Baouardy, zwana Małą Arabką, urodziła się w Palestynie w arabskiej rodzinie należącej do katolickiego Kościoła melchickiego. W wieku siedemnastu lat trafiła do Francji, gdzie wstąpiła do zakonu karmelitanek i przybrała imię Maria od Jezusa Ukrzyżowanego.

W tym czasie zaczęła doświadczać ekstaz, wizji i lewitacji. Ujawnił się też u niej dar proroctwa oraz stygmaty. Zmarła w karmelitańskim klasztorze w Betlejem w Palestynie. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II w 1983 roku.

Książka ukazuje sylwetkę tej niezwykłej postaci, zarys jej radykalnej duchowości, wpleciony w opowieść o życiu błogosławionej Marii i cudach, których Bóg dokonywał za jej sprawą. Uczy ona totalnego zaufania i zawierzenia Bogu.

Mała Arabka doświadczyła w swoim życiu wielu ciężkich prób i cierpień, wcześnie straciła rodziców, za odmowę wyjścia za mąż została odrzucona przez rodzinę, cudem przeżyła, kiedy pewien muzułmanin podciął jej gardło, na pewien czas straciła wzrok, była też nękana przez złe duchy.

Mimo to nawet w najtrudniejszych chwilach potrafiła powiedzieć Bogu „tak”, kontemplując Jezusowe powierzenie się Bogu.

Powiedziałam Panu: Szczęśliwi ci, którzy oddali krew dla Boga! A On odpowiedział: Bardziej szczęśliwi są ci, którzy nieprzerwanie składają swe życie w ofierze z miłości do Mnie, ponieważ ta ofiara staje się wonną drogą do Jezusa.

bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego

Dorota Mazur jest z wykształcenia historykiem Kościoła i dziennikarzem. Współpracowała m.in. z kwartalnikiem „eSPe”, „Wzrastaniem”, „Głosem Karmelu”, "Posłańcem Ducha Świętego”, „Czasem Serca” i „Egzorcystą”. Przygotowuje doktorat z teologii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Dorota Mazur
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 124
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826631
ISBN: 9788374826631
ID: 303395

Zobacz również

Mała Arabka. Życie i cuda bł. Marii od Jezusa ukrzyżowanego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...