TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mała księżniczka. Seria: Klasyka

Ocena:
(1 opinii)

Książka pisarki znanej od pokoleń dzieciom na całym świecie. która wprowadza czytelnika w cudowny świat, gdzie zawsze zwycięża dobro.

Wzruszająco opowiada o losach małej Sary, "księżniczki" otoczonej blaskiem i bogactwem, która wraz z bankructwem i śmiercią ojca staje się posługaczką, traktowaną w sposób okrutny i nieludzki. Ale nawet głodna i przemarznięta, Sara w swojej wyobraźni zawsze pozostaje księżniczką.

Historia Sary, intrygująca i niezwykła, przekonuje o jednym - dobro tkwi w samym człowieku i to właśnie człowiek może uczynić ten świat naprawdę pięknym.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Magiczna! To najbardziej wzruszająca powieść mojego dzieciństwa.

Sięgnęłam po tę powieść jako dziewięciolatka za namową mojej mamy i muszę jej za to serdecznie podziękować. Jako sześciolatka zetknęłam się, także dzięki mamie, z uroczym anime (wtedy nie wiedziałam, że to tak się nazywa) „Mała księżniczka”, które ładnie ilustrowało przygody małej Sary. Do lektury nie trzeba mnie więc było długo namawiać, ale i tak cieszę się, że powieść została mi podsunięta, bo jako dziecko nie miałam o niej pojęcia. I byłoby wielką stratą, gdybym się o niej nie dowiedziała. Podczas lektury tej książki wielokrotnie wzruszałam się, płakałam, ale i śmiałam się. Przypuszczam, że ta powieść miała bardzo duży wpływ na ukształtowanie mej wrażliwości. W książce przedstawiona jest historia małej Sary. Życie Sary wraz z dniem jej 11 urodzin zmienia się diametralnie. Wcześniej uwielbiana i żyjąca w dostatku, spotyka się w końcu z biedą, zaczyna rozumieć czym jest głód i poniżenie. Nic z tych rzeczy nie było jednak w stanie złamać jej ducha. Myślę, że ta powieść nauczyła mnie czym jest honor, i czym jest odwaga, którą musimy codziennie wykazywać w nawet zwykłym, codziennym życiu. Uwrażliwiła mnie na potrzeby innych ludzi. Historia pokazuje też, że dobro powraca, procentuje i zawsze zostanie nagrodzone. Pokazuje, że „nie wszystko złoto, co się świeci”, że szacunek należy się wszystkim ludziom i że każdy człowiek posiada godność, że to nie złoto i brylanty mówią o wielkości człowieka, ale jego serce, dusza i czyny. Choć lektura tej książki wielokrotnie pobudzała mnie do wylewania łez nad niedolą Sary i ludzi, których spotykała, to niezwykle piękne zakończenie bardzo podnosi na duchu. Wszelkim znajomym dzieciom, a przynajmniej na pewno dziewczynkom, będę z uporem podsuwać tę książkę. Myślę, że to docenią i nie będą żałować lektury. Ja tę książkę przeczytałam w swym życiu przynajmniej kilkukrotnie i jeszcze wiele razy mam zamiar do niej powracać. Dzieci wiele się z niej nauczą i zrozumieją (także intuicyjnie), ale i dorośli wiele mogą z niej wynieść, na pewno docenią jej wielowymiarowość i ogromną wartość. Powieść ukazuje piękno miłości, siłę wyobraźni, wskazuje jak ogromną rolę odgrywają w życiu dziecka rodzice i jak ważne jest wparcie, którego doświadczają w swoich pierwszych latach. Historia tytułowej księżniczki pokazuje, że to wsparcie oraz poszerzanie horyzontów dziecka procentuje i kształtuje jego kręgosłup moralny. Podsumowując, ta książka motywuje do stawania się lepszymi ludźmi! Tchnie nadzieją, optymizmem i urzeka przesłaniem!

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rytm
Autor: Frances H. Burnett
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 148x210
EAN: 9788373996250
ISBN: 9788373996250
ID: 309563

Zobacz również

Mała księżniczka. Seria: Klasyka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...