TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Medytacja chrześcijańska

To, co na medytacji odczuwamy jako oschłość, a nawet jako "ciemną noc", w rzeczywistości może być ukrytym, ale i najsilniejszym promieniem miłości.

Miłość ta jednak musi skrywać się w czystości wiary w tym jedynym, jednym, czego Jezus - całkowicie, wewnętrznie i zewnętrznie ogołocony - nie może utracić. Mamy tu ostateczny dowód, że w chrześcijańskiej medytacji milczenie nigdy nie jest pozbawione znaczenia.

Hans Urs von Balthasar - (1905-1988), Wielki Bazylejczyk, filozof i teolog, nauczyciel, autor ponad 1000 książek i artykułów. Od roku 1972 współtworzył (razem z Daniélou, de Lubakiem i Ratzingerem) Międzynarodowy Przegląd Katolicki "Communio". Bez tej "wspólnoty myślenia" trudno wyobrazić sobie dzisiejszy Kościół.

Dzieło Balthasara nadal zadziwia. Najbardziej znany jest jego pogląd na "nadzieję powszechnego zbawienia", najbardziej zaskakująca - jego przyjaźń z Adrienne von Speyr. Pisał o niej: "Wzajemne przenikanie się tego, co wniosłem z własnej wizji i planów, i tego, co przeniknęło od niej, jest tak silne, że nigdy nie da się rozdzielić".

Mniej znany jest inny fakt - pewnego dnia pozbył się swojego sprzętu stereo i oddał płyty, a to dlatego że, jak powiedział, i tak wszystkie utwory Mozarta znał na pamięć. Jan Paweł II mianował go kardynałem. Dwa dni później Wielki Bazylejczyk umarł.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Hans Urs von Balthasar
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 84
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9788370335243
ISBN: 9788370335243
ID: 22410

Zobacz również

Medytacja chrześcijańska
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...