TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Medytacja chrześcijańska. Głód głębi serca

Czy odczuwasz głód serca?

John Main OSB dla wspólnoty chrześcijańskiej odkrył na nowo moc modlitwy kontemplacyjnej i stał się jednym z najważniejszych współczesnych mistrzów życia duchowego. Jego dzieło kontynuują grupy Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM). Dzięki zgromadzonym w tej książce tekstom odkryjesz, w jaki sposób poprzez modlitwę zaspokoić głód odczuwany głęboko w sercu.

W naszej tradycji jest tylko jedna modlitwa - modlitwa Jezusa. Zanurzamy się w niej, otwierając na nią nasze serca. W tradycji Kościoła doświadczenie to nazywane jest modlitwą wiary, modlitwą kontemplacyjną czy też modlitwą czystą. My używamy określenia "medytacja", która jest trwaniem w bezruchu, w centrum naszego jestestwa, by wraz z Chrystusem dojść do centrum, w którym przebywa Trójca Święta.

John Main OSB
Książka ta może być pomocna dla tych, którzy pragną, w tych pełnych wyzwań czasach, podążać ścieżką medytacji pod autorytatywnym, a jednocześnie łagodnym przewodnictwem mistrza modlitwy.

Peter Ng, koordynator WCCM w Singapurze
John Main rozpoznał nasz duchowy głód i czerpiąc z nauczania pierwszych mnichów chrześcijańskich przywrócił sposób modlitwy prostej, dostępnej dla każdego, która praktykowana codziennie odmienia życie wielu osób.

Andrzej Ziółkowski, koordynator WCCM w Polsce

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: John Main OSB
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9788327712547
ISBN: 9788327712547
ID: 363387

Zobacz również

Medytacja chrześcijańska. Głód głębi serca
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...