BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Mensis Eucharisticus

Ocena:
(2 opinii)

Ta „złota książeczka” – jak ją nazwał kard. Giovanni Coppa, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej i redaktor łacińsko-włoskiego wydania Mensis eucharisticus (Eucharystyczny miesiąc) – jest dziełem z zakresu pobożności eucharystycznej.

Anonimowy autor przygotował je, jak można wywnioskować z treści, przede wszystkim dla kapłanów. Nie ma jednak wątpliwości, iż także osoby świeckie, chcące coraz gorliwiej i świadomiej uczestniczyć w Świętych Misteriach, mogą z niej wiele skorzystać.

Korpus dzieła jest podzielony na dwie części. Pierwszą stanowią krótkie, niejako utkane z treści biblijnych modlitwy-medytacje, które mają za zadanie pomóc w przygotowaniu się do Mszy świętej oraz w dziękczynieniu po niej. Tych medytacji jest 31, co odpowiada liczbie dni w potencjalnym miesiącu eucharystycznym. Każda z medytacji – każdy z dni posiada swoją myśl przewodnią zaczerpniętą z Pisma świętego.

Druga część dzieła to przemyślenia dotyczące celebracji Mszy świętej. Tu można znaleźć wiele cennych praktycznych wskazówek. Myśli zapisane w książeczce nie mają jednak charakteru czysto użytecznego, ale stanowią oparte na Słowie Bożym i Tradycji Kościoła pogłębienie tajemnicy Eucharystii.

Pierwotnie dzieło zostało napisane w języku łacińskim. Oddawana do rąk Czytelnika publikacja stanowi zaś synoptyczne zestawienie oryginalnego tekstu łacińskiego z jego polskojęzyczną interpretacją.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Niezbędna pozycja dla kapłana

Pobożność kapłana musi być pobożnością eucharystyczną - "Mensis Eucharisticus" pozwala właśnie na pogłębienie tej duchowości. Mimo że "złota książeczka" należy do dziedziny kapłańskiej ascetyki, zachęcam wszystkich wiernych do zapoznania się z tymi medytacjami, które pozwalają "obficiej korzystać [duszy] ze wszystkich nadprzyrodzonych skarbów, w które opływa Eucharystia" (Mediator Dei).

autor opinii: Kleryk

Bardzo dobra ksiażeczka do medytacji!

daje wiele treści do medytacji. Autor był natchnionym Sługą Boga. Warto tę książeczkę co dnia brać do reki i medytować! Jej treści to dobry materiał dla pokarmu duchowego nie tylko duszy, ale całego człowieka, jego postawy!

autor opinii: Czesław Kustra

Informacje techniczne

Oprawa: Skórzana
Wydawca: Bernardinum
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 188
Wymiar [mm]: 110x160
EAN: 9788378230731
ISBN: 9788378230731
ID: 235757

Zobacz również

Mensis Eucharisticus
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...