TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II

Po bestsellerowym Najbardziej lubił wtorki - książce o codziennym życiu papieża Jana Pawła II - arcybiskup Mieczysław Mokrzycki opowiada Brygidzie Grysiak o tym, co działo się w papieskich apartamentach, kiedy nie było w nich gości, a przy stole zasiadali sami domownicy.

Dwa ważne momenty w roku: Boże Narodzenie i Wielkanoc, były czasem, kiedy w Watykanie pojawiał się mały kawałek Polski - z jej świątecznymi zwyczajami, śpiewami, opowieściami.

Ta książka to opowieść o tym, jak Jan Paweł II przygotowywał się do tych dni. Czy odwiedzał go św. Mikołaj? Jakie potrawy pojawiały się na świątecznym stole?

Obok opowieści lekkich, anegdotycznych pojawiają się też sprawy poważne. Świadkowie ostatniego Wielkiego Tygodnia Jana Pawła II w przejmujący sposób opowiadają o tym, co działo się w papieskich apartamentach w ostatnim tygodniu życia Papieża.

Wstrząsające relacje o bólu, cierpieniu, ale przede wszystkim o wielkiej cierpliwości, z jaką Jan Paweł II podchodził do tego, co działo się w tym czasie wokół niego, w zupełnie nowym świetle pokazuje czas, który dla wszystkich wierzących był szczególny.

Swoim życiem napisał najpiękniejszą encyklikę - mówi abp Mokrzycki. Żadna inna encyklika nie przyprowadziła do Boga tylu ludzi.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Mieczysław Mokrzycki, Brygida Grysiak
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 150x215
EAN: 9788324027941
ISBN: 9788324027941
ID: 274124

Zobacz również

Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...