TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość w ogniu cierpienia. Rozważania na Wielki Post i Triduum Paschalne na podstawie tekstów Jana Pawła II

Ocena:
(1 opinii)

Rozważania na Wielki Post i Triduum Paschalne na podstawie tekstów Jana Pawła II.

Sługa Boży Jan Paweł II wiedział, czym jest cierpienie, i często o nim mówił. Mówił o jego tajemnicy, nieuchronności, istocie i znaczeniu. Kładł nacisk na to, że cierpienie może być dla człowieka wielką próbą wiary i ufności, szkołą miłości, zwierciadłem jego wielkości, a nawet chlubą.

Książka skomponowana jest w ten sposób, że na każdy dzień Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego zaproponowany jest do rozważenia odpowiedni tekst, tak aby "uczestnicy cierpień Chrystusowych mieli przed oczyma paschalną tajemnicę Krzyża i Zmartwychwstania" i aby "odkryli zbawczy sens cierpienia" (List apostolski Salvifici doloris).

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

godna polecenia

Moim zdaniem książka , którą warto przeczytać . Nie jest to lektura na jeden wieczór , ale właśnie na czas Wielkiego Postu lub wtedy gdy szukamy wytłumaczenia o sens i cel naszego życia. Fragmenty tekstów Jana Pawła II są tak bogate w swojej wymowie . Zachwycają prostotą , a jednocześnie trudnością zrozumienia tego co Jezus Chrystus chce nam przekazać poprzez mękę i śmierc krzyżową. Czytając tę książkę uczymy się rozumieć cierpienie , które nas spotyka i odnajdujemy właściwa drogę w kroczeniu z tym cierpieniem lub w tym cierpieniu .

autor opinii: Urszula Rosman

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: eSPe
Autor: Anna Matusiak, Jan Paweł II
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 180
Wymiar [mm]: 120x195
EAN: 9788374820608
ISBN: 83-7482-060-8
ID: 28785

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Miłość w ogniu cierpienia. Rozważania na Wielki Post i Triduum Paschalne na podstawie tekstów Jana Pawła II Miłość w ogniu cierpienia. Rozważania na Wielki Post i Triduum Paschalne na podstawie tekstów Jana Pawła II
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...