TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mistrz i Małgorzata

Ocena:
(1 opinii)

Słynne dzieło Michaiła Bułhakowa - jedna z najważniejszych powieści XX wieku. W tłumaczeniu Andrzeja Drawicza.

"Mistrz i Małgorzata" - jak wiele genialnych utworów - wymyka się jednoznacznemu opisowi, prowokując mnogość interpretacji. Ta powieść szkatułkowa, bogata w odniesienia do literatury światowej, wciąż zadziwia bogactwem tematyki.

Znaleźć w niej można rozważania na temat kondycji sztuki, echa nieustannego konfliktu twórcy z otoczeniem, klasyczny filozoficzny motyw walki dobra ze złem, ale także ciętą satyrę oraz ironiczne odniesienia do ocierającej się wielokrotnie o absurd radzieckiej rzeczywistości lat trzydziestych.

A także - rzecz jasna - cudowny wątek miłosny tytułowych Mistrza i Małgorzaty, który dla wielu czytelników jest jedną z największych zalet tej książki.

Michaił Bułhakow (1891-1940) to wybitny rosyjski prozaik i dramaturg. Z wykształcenia lekarz, po kilku latach rzucił praktykę i poświęcił się literaturze. Współpracował z wieloma pismami, ale znane są głównie jego opowiadania i powieści (Notatki na mankietach, Fatalne jaja, Psie serce, Biała Gwardia) oraz dramaty (Dni Turbinów, Ucieczka, Ostatnie dni, Zmowa świętoszków). Ukoronowaniem twórczości Bułhakowa jest powstała w latach 1928-1940, zaliczona już do światowej klasyki powieść "Mistrz i Małgorzata".

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

klasyka w pięknym wydaniu

Ponadczasowa powieść M. Bułhakowa w pięknej oprawie. Po prostu piękna treść w pięknej szacie graficznej!

autor opinii: Magda L.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rebis
Autor: Michaił Bułhakow
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 528
Wymiar [mm]: 128x197
EAN: 9788375108545
ISBN: 9788375108545
ID: 224104

Zobacz również

Mistrz i Małgorzata
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...