TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Hildegarda z Bingen. Mistyczka z charakterem

Hildegarda z Bingen od wczesnego dzieciństwa doświadczała wizji. W bardzo młodym wieku oddana została do benedyktyńskiego klasztoru i została mniszką. Jednak swoje zasadnicze powołanie odnalazła w połowie życia, kiedy miała już ponad czterdzieści lat, wtedy bowiem rozpoczęła działalność publiczną.

W ciągu następnych czterech dekad stworzyła kilkanaście większych i mniejszych dzieł (w których zawarła m.in. opisy swoich wizji), komponowała muzykę, leczyła, prowadziła bogatą korespondencję, angażowała się w ówczesną politykę, wreszcie założyła dwa opactwa i zarządzała nimi.

A wszystko to w trakcie walki z atakami chorób, które nękały ją od dzieciństwa. Bł. Jan Paweł II nazwał ją „światłem dla ludzi jej czasów, które świeci jeszcze jaśniej dzisiaj”. W 2012 roku Benedykt XVI ogłosił ją świętą i Doktorem Kościoła.

Opowieść o życiu tej wszechstronnie uzdolnionej, niezwykle aktywnej i energicznej mniszki przedstawiona została przez Elżbietę Wiater na tle fascynującej epoki rozkwitu średniowiecza. Autorka odsłania przed czytelnikami tajemniczy świat średniowiecznych klasztorów, barwnie opisuje życie benedyktyńskich mniszek i mnichów, stara się przybliżyć wizję świata, wzory zachowań i dominujące wartości ówczesnej kultury.

Ta pasjonująca historia życia niezwykłej kobiety na tle równie niezwykłych czasów to znakomita lektura dla wszystkich zainteresowanych jej osobą, dziełami i duchowością.

7 października 2012 Hildegarda z Bingen została ogłoszona przez papieża Benedykta XVI Doktorem Kościoła powszechnego.

Elżbieta Wiater – doktor teologii, dziennikarka, autorka kilku książek m.in. Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich. Prowadzi bloga pt. „magdalenka” (ewiater.wordpress.com).

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: eSPe
Autor: Elżbieta Wiater
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 132
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825122
ISBN: 9788374825122
ID: 239807

Zobacz również

Hildegarda z Bingen. Mistyczka z charakterem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...