TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mocni krzyżem. Święci, na których możemy się oprzeć w chorobie i niepełnosprawności

We współczesnym świecie, w którym najważniejszymi wartościami są młodość, atrakcyjność i sprawność, trudno jest przyjąć chorobę, niepełnosprawność i cierpienie. Dlatego takie doświadczenia często łączą się z utratą wiary w miłość i opiekę Boga, a nawet w jego istnienie.

W chwilach zwątpienia nieocenioną pomocą mogą stać się przykłady świętych, którzy nie tylko doświadczyli choroby, ale też pozwolili działać Bogu w swoim cierpieniu, dzięki czemu mogli zaznać prawdziwej mocy Chrystusowego krzyża.

W tej książce znajdziesz niezwykłe i poruszające historie ludzi, którzy w pełni zawierzyli Bogu swoje cierpienie, a dziś są dla nas cennym drogowskazem i przykładem, na przykład:

  • bł. Małgorzaty z Cittá di Castello, która mimo ślepoty i karłowatości, była wsparciem dla potrzebujących i przykładem duchowej żarliwości;
  • św. Brata Alberta, który zmagając się z depresją, bólami fantomowymi po utracie nogi i rakiem żołądka, do końca nie ustawał w służbie Chrystusowi ukrytemu w najuboższych;
  • czy św. Jana Pawła II, którego postawa w doświadczaniu choroby Parkinsona była dla wiernych niesamowitym świadectwem.

Jeśli doświadczasz cierpienia, choroby, odrzucenia – przeczytaj historie tych, których ból i słabość zbliżyły do Boga i skorzystaj z modlitw za ich wstawiennictwem.

Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje wsparcia w niemocy, nie wahaj się – podaruj mu tę książkę i pozwól działać tym, którzy przeszli drogę choroby i orędują za potrzebującymi u Boga.

Elżbieta Wiater – doktor teologii, dziennikarka, autorka kilku książek m.in. "Wierny Pies Pański. Biografia św. Jacka Odrowąża", "Matka Teresa z Kalkuty. Święta od ubogich i ciemności", "Hildegarda z Bingen. Mistyczka z charakterem" i "C.S. Lewis. Pielgrzym radości". Prowadzi bloga pt. „Moher bez antenki” (http://moherbezantenki.pl/).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Elżbieta Wiater
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 139x198
EAN: 9788374828093
ISBN: 9788374828093
ID: 382220

Zobacz również

Mocni krzyżem. Święci, na których możemy się oprzeć w chorobie i niepełnosprawności
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...