TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pokusy kapłańskie

Najgroźniejsze są te pokusy, których nie jesteśmy świadomi – rozpoznane tracą swoją siłę rażenia.

Książka nie tylko dla tych, którzy stoją w obliczu doświadczenia kuszenia.

Pokusa uderza w najsłabsze ogniwa ludzkiej natury. Uleganie jej zaciera obraz Boga w człowieku. Ale pokusa może również spełnić pozytywną funkcję w kapłańskim życiu, tak jak zresztą w każdym.

Jest wyzwaniem dla każdego, kto pragnie stawać się coraz bardziej wolny i może być okazją do wzrostu duchowego. Nie należy więc lekceważyć potrzeby zmagania się z pokusami.

Refleksja nad nimi ma służyć duchownym pomocą nie tylko w odkrywaniu niebezpiecznych przestrzeni, w których mogą się znaleźć, ale przede wszystkim w osobistym rozwoju.

Pokusa może stać się punktem zwrotnym w życiu kapłana, który codziennie powinien weryfikować wierność swemu powołaniu.

Książka rozwija treści wygłoszone przez Autora podczas rekolekcji kapłańskich. Autor wybrał niektóre z pokus, mogące być autentycznym krzyżem dla kapłana.

Są to pokusy: bylejakości, dwulicowości, obojętności, toksycznej wielkości, zazdrości i niewierności.

Nawrócenie oznacza więc, że musimy pokornie uczyć się w szkole Jezusa i posłusznie iść Jego śladami.

Benedykt XVI
Diagnoza przedstawiona przez ks. Mastalskiego jest wnikliwa, nieraz bardzo surowa. Autor nie zatrzymuje się jednak na określeniu stanu rzeczy, lecz prowadzi dalej. Wskazuje środki terapeutyczne. Nawet bardzo trudna sytuacja znajduje rozwiązanie. Przy czym nie jest nim powrót do przeszłości (choćby najlepszej). Rozwiązanie stanowi jedną z dróg rozwoju. Książka "Pokusy kapłańskie" inspiruje do refleksji, wysiłku, metanoi. Jeśli budzi ona niepokój, to przecież towarzyszy mu pewność, że zmiana na lepsze jest możliwa.

Z recenzji ks. prof. dr. hab. Wojciecha Misztala

Ks. prof. dr hab. Janusz Mastalski, kapłan archidiecezji krakowskiej, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz kierownik Katedry Pedagogiki Ogólnej na tym wydziale.

Wykłada pedagogikę ogólną, teorię wychowania, dydaktykę oraz pedagogikę rodzinną. Wygłosił wiele serii rekolekcji zarówno parafialnych, jak i dla alumnów, kapłanów oraz sióstr zakonnych. Przeprowadził wiele szkoleń i kursów dla nauczycieli i wychowawców w całej Polsce.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: ks. Janusz Mastalski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 272
Wymiar [mm]: 18x210
EAN: 9788362579075
ISBN: 9788362579075
ID: 197742

Zobacz również

Książka wyróżniona Pokusy kapłańskie
28.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...