TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitwy do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Ocena:
(1 opinii)

Matka Boża Rozwiązująca Węzły - wizerunek Maryi bliski sercu Papieża Franciszka!

Papież Franciszek darzy szczególnym nabożeństwem obraz Maryi pomagającej rozwiązywać najtrudniejsze ludzkie problemy. Oryginalny tytuł wspomnianego obrazu to "Maria Knotenlöserin", autorstwa Johanna Melchiora Georga Schmidtnera.

Na język polski tłumaczony jest najczęściej jako "Matka Boża Rozwiązująca Węzły" lub "Maryja Rozwiązująca Supełki". W Argentynie zainteresowanie tym obrazem wzrosło, odkąd Arcybiskup Jorge Mario Bergoglio sprowadził niniejszy wizerunek z Augsburga.

Obraz przedstawia Maryję wygładzającą zaplątaną wstęgę w asyście aniołów. Dostrzegając w tym wizerunku głęboką prawdę o roli Matki Bożej w dziele zbawienia człowieka, przyszły papież polecił wykonanie jego kopii i umieszczenie jej w kościele San José del Talar w Buenos Aires.

Wstęga symbolizuje życie ludzkie z jego etapami prostymi i zawikłanymi, wymagającymi pomocy. Węzły to potrzeby, które wymagają natychmiastowej interwencji, bo po ludzku trudno dostrzec ich rozwiązanie. Matka Boża gotowa jest nieść pomoc w najtrudniejszych problemach.

Wizerunek Maryi Rozwiązującej Węzły w Polsce czczony jest m.in. w Kątach Rybackich w diecezji gdańskiej.

Największą popularnością w kontekście obrazu "Matki Bożej Rozwiązującej Węzły" cieszy się nowenna, ułożona w 1998 roku przez księdza Juana Ramona Celeiro, która uzyskała akceptację ówczesnego biskupa Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio, obecnego papieża Franciszka.

Jej odmawianie rozpoczyna się od trzech części różańca. Następnie kontemplujemy przygotowane na dany dzień rozważanie, po którym należy odmówić pozostałe części różańca. Modlitwa na dany dzień powinna zostać zakończona modlitwą do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. W proponowanym modlitewniku oprócz Nowenny znajdziemy także Modlitwę o pomoc w powstawaniu z upadków.

Jeśli potrzebujesz pomocy, módl się Nowenną do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam,naprawdę warta zakupu,godna polecenia,w formie modlitwnika.

autor opinii: Jolanta Huet

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 48
Wymiar [mm]: 120x170
EAN: 9788375957860
ISBN: 9788375957860
ID: 323697

Zobacz również

Modlitwy do Matki Bożej rozwiązującej węzły
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...