TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Monopol na zbawienie (wersja bez gry)

Ocena:
(1 opinii)

Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą. Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej - np. dlaczego pościć w piątek i czemu Kościół nie lubi wróżek, jak i tych, którzy są na wyższym poziomie wtajemniczenia. Dla nich będą interesujące rozważania o jałmużnie, wpływie kościelnej formacji na tembr głosu księży czy godzeniu zła w świecie z Bożą dobrocią.

Możemy sprawdzić swoją religijną wiedzę, a także zastanowić się nad rzeczami, o których wcześniej nie mieliśmy okazji pomyśleć. Hołownia odkurza zapomnianych świętych, pokazuje, jak dziś można przestrzegać 10 przykazań lub je łamać. Książka zawiera mnóstwo anegdot i ciekawostek związanych mniej lub bardziej z religią i Kościołem, obficie czerpie zarówno z popkultury, jak i z klasyków duchowości. Nie zawiera gry.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

rzeczywiście dziwna

Sporo ciekawych rozdziałów ,inteligentnie przedstawione tematy np. o olejach świętych ale również rozdział o św.Ojcu Kolbe napisany jak z Gazety Wyborczej zupełnie bez zrozumienia tego gdzie toczyła się walka z religią na przełomie XIX i XX w. ,o roli masonerii w tym wszystkim ( nie w wersji z kielnią i fartuszkiem ) , bez zrozumienia realiów międzywojennej Polski ,dlaczego O.Kolbe wziął udział w sporach tamtych lat i czemu służył ,spierać się z Żydami to nie znaczy być antysemitą ( to mam nadzieję kiedyś Autor zrozumie ). Na tematy doktrynalne się nie wypowiadam zbyt słabo znam źródła . Pomysł ciekawy ,dopracowany w układzie rozdziałów i szacie graficznej . Tak naprawdę pomiędzy 4 - .

autor opinii: Tomasz Bocianowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: Szymon Hołownia
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 476
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788324013357
ISBN: 9788324013357
ID: 163097

Zobacz również

Monopol na zbawienie (wersja bez gry)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...