TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Najnowszy podręcznik gramatyki języka polskiego

Pozycja, która trafia do rąk czytelniczych, jest podręcznikiem z gramatyki języka polskiego. Treść książki koncentruje się wokół gramatycznej struktury współczesnej polszczyzny na trzech jej płaszczyznach: składniowej, morfologicznej i fonologicznej. Czytelnik znajdzie w książce precyzyjny opis budowy jednostek języka oraz ścisłe reguły ich konstrukcji na wszystkich poziomach systemu językowego.

Podręcznik do gramatyki jest opracowaniem nowoczesnym: po pierwsze, uwzględnia obecny stan wiedzy w zakresie badań nad strukturą gramatyczną polszczyzny, a po drugie, prezentuje budowę współczesnego języka polskiego z punktu widzenia różnych nurtów i opcji badawczych. Podręcznik uwzględnia materiał, który gości w programach nauczania na wszystkich szczeblach edukacji (przede wszystkim jednak dostarcza wiedzy znacznie wykraczającej poza to, co oferują podręczniki szkolne).

Mamy nadzieję, że "Podręcznik do gramatyki", sytuując się "między szkołą a uniwersytetem" wypełni pewną lukę wydawniczą właśnie dzięki temu, że łączy szkolną tradycję z akademicką nowoczesnością. Podręcznik kierujemy do szerokiego grona odbiorców: zarówno do miłośników, jak i badaczy, zarówno do uczniów, jak i studentów, w tym przyszłych i obecnych nauczycieli.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Petrus
Autor: Edward Polański, Tomasz Nowak
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 332
Wymiar [mm]: 145x200
EAN: 9788377200841
ISBN: 978-83-7720-084-1
ID: 205611

Zobacz również

Najnowszy podręcznik gramatyki języka polskiego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...