TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nakarmieni aby karmić

Książka zawiera 12 rozważań o Eucharystii. Każde z nich stanowi odrębne zagadnienie dotyczące konkretnego aspektu Mszy św. i zostało opatrzone adekwatną nazwą.

"Odsłanianie tajemnicy tego sakramentu ujawnia jego głębokie osadzenie w przeszłości Izraela" – czytamy we Wstępie. Wraz z autorem w kolejnych odsłonach odkrywamy Tajemnicę Eucharystii, co przybliża nam Tego, który choć zakryty, jest w niej obecny.

Obrazowość i sugestywność opisu sprawia, że niemalże stajemy się uczestnikami tego samego misterium, co apostołowie czy pierwsi chrześcijanie, mający w świeżej pamięci ziemskie życie z Jezusem. Pełniej doświadczamy obecności samego Jezusa, a relacja z Nim staje się żywsza i głębsza.

Sam Jezus zostawił nam Eucharystię, abyśmy mogli pozostawać w Jego bliskości (bliskości Jego miłości). Co więcej, polecił nam, byśmy karmili się Nim jak chlebem oraz (jak łamie się chleb) dzielili się Nim z innymi.

Lektura dla noszących w sobie pragnienie odnowienia swojego uczestnictwa we Mszy św.

KSIĄŻKA Z HISTORIĄ W TLE – otwieranie na tajemnicę Mszy św., odkrywanie w niej aspektów obecności Jezusa, miało dla autora jeszcze równoległy wątek (można go odczytać anegdotycznie lub potraktować wręcz jako znaki czasu) w postaci znalezisk, którymi były różne przedmioty eucharystyczne. Na okładce umieszczono fragment szczypiec do wypieku hostii, a więcej zdjęć z odkryć można znaleźć w książce.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jerozolima
Autor: ks. Witold M. Okrasa
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 204
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788389282682
ISBN: 9788389282682
ID: 387846

Zobacz również

Nakarmieni  aby karmić
21.00 zł
17.90 zł
Oszczędzasz 3.1 zł (15%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...