TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Narkomania – ucieczka donikąd. Co robić, aby chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami?

Ocena:
(4 opinii)

Książka jest podzielona na trzy rozdziały. W pierwszy rozdziale Autor ukazuje narkomanię jako z zjawisko społeczne. W tym rozdziale omawia następujące tematy: etiologia narkotycznego uzależnienia, środki uzależniające, czym jest uzależnienie, osobowość uzależnionego, "zachowanie problemowe" i narkotyki.

W rozdziale drugim Autor stara się ukazać, na czym polega profilaktyka i prewencja. W tym celu Czytelnik pozna: psychologiczne i socjologiczne przyczyny uzależnień, resocjalizacja w ośrodku rehabilitacyjno-readaptacyjnym "Betania", program merytoryczny ośrodka "Betania", relacja: terapeuta – pacjent; pułapki i zagrożenia, studium przypadku, ocena – identyfikacja problemu, specyficzny cel terapii – zdolność do zachowania abstynencji narkotycznej i alkoholowej, założenia planu korekcyjnego, zastosowanie metody terapeutycznej.

W rozdziale trzecim Autor mówi o zaangażowaniu Kościoła w przeciwdziałaniu narkomanii. Poruszy w nim następujące tematy: Jan Paweł I wobec problemu narkomanii, duszpasterska posługa wśród narkomanów, współudział podmiotów wychowawczych: nauczyciel – rodzic – katecheta – dziecko, w zapobieganiu narkomanii.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Narkomania ucieczka do nikąd

Książka jest bardzo fajna,dużo uczy i pokazuje jak postępować gdy widzimy u młodzieży problem.Książkę łatwo się czyta a na pewno każdego zainteresuje.Książka mnie zainteresowała i polecam każdemu bo warto ją przeczytać. Pozdrawiam

autor opinii: Tomasz Noszczyński

polecam

Książka ciekawa, przystępnie napisana, dobrze się czyta.

autor opinii: Artur

Jest to zbiór informacji o tym co zrobić aby uchronić dzieci przed uzależnieniami. Można się dzięki niej dowiedzieć o ośrodku "Betania" oraz ukazuje w jaki sposób Kościół angażuje się w przeciwdziałanie narkomani. Niestety niewiele jest takich książek przedstawiających, że Kościół też pomaga przeciwdziałać narkomani.

autor opinii: Joanna

Narkomania

Książka ta w pełni mnie usatysfakcjonował.Wyczerpująca.Z czystym sumieniem mogę ja poleci rodzicom ,którzy stawiają pierwsze kroki w zapoznaniu się z problemem jakim stanowi narkomania.

autor opinii: Agnieszka Twardowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: bp Antoni Długosz
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 160
EAN: 9788374241236
ISBN: 978-83-7424-123-6
ID: 444844

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Narkomania – ucieczka donikąd. Co robić, aby chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami? Narkomania – ucieczka donikąd. Co robić, aby chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...