TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego

Ocena:
(2 opinii)

W pewnych środowiskach, zwłaszcza w Krakowie i Poznaniu, ojca Joachima Badeniego nie trzeba przedstawiać. Jednak nawet jego wielbiciele i wierni czytelnicy jego książek nie wiedzą zapewne o wszystkich szczegółach i anegdotach, na które natrafiła Judyta Syrek.

Czy wiadomo na przykład, że ten półkrwi Szwed i polski arystokrata miał pirata wśród przodków? Albo że jego matka, księżna Alicja, działała w polskim ruchu oporu? Lub że kiedyś niemal wstąpił do kamedułów?

Ta biografia utkana jest z opowieści ludzi, którzy znali ojca Joachima na różnych etapach życia i z jego własnych wspomnień. Wyłania się z nich czarujący arystokrata, dzielny żołnierz, charyzmatyczny duszpasterz i wychowawca młodzieży, bezkompromisowy obrońca wartości w czasach komunizmu, mistyk, uzdrowiciel - a przede wszystkim wzór i przyjaciel.

Jak na tak bogatą osobowość przystało, Badeni bywał także postacią kontrowersyjną. Jednak najważniejszą jego cechą, przyciągającą innych do niego jak magnes, była jego więź Bogiem, tak głęboka, że aż trudna do zrozumienia.

Książka obfituje w wiele ciekawych informacji o historii rodziny Badenich, o życiu złotego chłopca Kazimierza Badeniego przed wstąpieniem do zakonu dominikanów oraz o realiach działania duszpasterstw w czasach komunizmu.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo warto przeczytać!

Zawsze brakuje nam wśród opisów i życiorysów osób świętych i kandydatów na ołtarze kogoś, kto nie ma od razu aureoli. Wielu z nas uważa, że świętość to wynik niesamowitych umartwień i że to nie każdy ma możliwość być zaliczonym do tej "elitarnej" grupy wyznawców Chrystusa.
Ojciec Badeni to rzeczywista postać, z wadami, zaletami, z dużym majątkiem, arystokratycznym pochodzeniem. Czy było by mu łatwo przejść przez ucho igielne? Jednak przeszedł wspierany łaską Boga i popchnięty (fizycznie i rzeczywiście) przez Niepokalaną. Stało się aby się nie plątał w życiu po jego bezdrożach.
Książkę czyta się lekko, ale nie bez refleksji na własnym życiem. Czy nie przegapiliśmy tego dotyku, który przy brutalnym codziennym życiu mogliśmy przegapić i stracić szansę na dobre życie.
Dodatkowym efektem czytania tej książki jest możliwość zapoznania się z rodzina Habsburgów, nie tą drapieżną żądająca tronu i Polski, ale prawdziwie patriotyczną i polską.

autor opinii: Małgorzata Ciosmak

Biografia o. Joachima badeniego

Judyta Syrek bardzo dokładnie opisała losy życia ojca Joachima Badeniego. W ten sposób poznałam go na nowo. Dowiedziałam się, że można być duchownym, człowiekiem głębokiej wiary i po prostu życiową osobą, żyjącą tu i teraz.

autor opinii: Monika

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Judyta Syrek
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788324028771
ISBN: 9788324028771
ID: 283091

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...