TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nigdy nie rodzi się byle kto...

"Nigdy nie rodzi się byle kto" to autentyczna, pasjonująca historia rodziny, która przeżyła wszystkie dramaty XX wieku (wojny światowe, rewolucję 1917, komunizm). Akcja rozgrywa się na czterech kontynentach i odzwierciedla dzieje tysięcy Polaków, którzy przeszli podobną drogę, nie stali się ofiarami, zachowali swoją godność. Którzy w swoim wnętrzu znaleźli nadzieję, siłę pomagającą im przetrwać i nadającą ich życiu sens.

Książka chwyta za serce i czyta się ją jak fascynującą powieść. Czytelnik jest świadkiem całego życia bohaterów - "od kolebki do grobu", poznając tym samym aspekty historii, której nie ma w podręcznikach szkolnych. Autorka przemierza ponad 150 tysięcy kilometrów po to, by zebrać materiał i spotkać bohaterów. Z godną podziwu sumiennością i wrażliwością odtwarza atmosferę miejsc i czasów, jak też ludzkie emocje.

Od pełnego miłości domu na Kresach u schyłku XIX wieku, przez paryskie salony lat 30. ubiegłego stulecia, międzywojenny Poznań i syberyjskie łagry - po samotny pokoik w domu opieki w Kanadzie czy Australię 1994 - całe życie przegląda się w pisarstwie Maliny Stahre-Godyckiej.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: Malina Stahre-Godycka
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 340
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788362536290
ISBN: 978-83-62536-29-0
ID: 213244

Zobacz również

Nigdy nie rodzi się byle kto...
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...