TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O naśladowaniu Chrystusa

Istnieje wiele teologicznych publikacji głębszych i wytworniejszych pod względem formy niż o "Naśladowaniu Chrystusa", ale nikomu nie udało się w tak mistrzowski sposób rozwinąć prawdy ewangelicznej, podkreślając równocześnie Jezusa Chrystusa jako jedyny i najwyższy ideał w dążeniu człowieka do doskonałości.

Dzieło mówi wprost, jak godnie i prawdziwie żyć. Popularny wśród katolików, ale również wśród protestantów, a nawet niewierzących poradnik życia, ma formę dialogu ucznia z niewidzialnym Mistrzem.

Głęboka znajomość człowieka, mądrość życiowa i żarliwa pobożność stanowi walor tej książki oraz niewątpliwie decyduje o jej przydatności i ciągłej aktualności.

W lekturze tego niezwykłego tekstu szukali inspiracji święci, uczeni, artyści i politycy. Jego treść jest aktualna do dziś.

Znakomity przekład dominikanina Wiesława Szymony czyni dzieło zrozumiałym dla każdego Czytelnika. Tłumacz w doskonały sposób łączy piękno słowa z bogactwem treści, za które otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Tomasz a Kempis
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 384
Wymiar [mm]: 125x175
EAN: 9788375957921
ISBN: 978-83-7595-792-1
ID: 280385

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki O naśladowaniu Chrystusa O naśladowaniu Chrystusa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...