TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Obłok niewiedzy

autor: Anonim
Ocena:
(2 opinii)

"Obłok niewiedzy" jest jednym z najwspanialszych arcydzieł chrześcijańskiej literatury mistycznej. Ten przewodnik czternastowiecznego mnicha, prowadzącego swojego ucznia ku pełni zjednoczenia mistycznego z Bogiem, zachwyca głębią osobistego doświadczenia duchowego oraz doskonałą znajomością ludzkiej psychiki.

Ujmuje prawdziwie brytyjskim poczuciem humoru. Mimo że i mistrza, i jego ucznia dzieli od nas sześć stuleci, ta niewielka książeczka zadziwia trafną analizą raf i mielizn, które czekają na każdego, kto wyruszy w tę drogę.

Jednocześnie zachowuje bliską czytelnikowi XXI wieku powściągliwość, a nawet ironiczny dystans w opisie "mistycznych doznań", które nie tylko nie prowadzą do Boga, ale stanowią przeszkodę na drodze prawdziwej kontemplacji.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Lektura bardzo pomocna w pracy duchowej

Jeżeli chcemy podjąć próby modlitwy kontemplacyjnej, to z całą pewnością warto sięgnąć po tę pozycję. Jest napisana prostym, niejednokrotnie zabawnym językiem, nakreśla czym jest modlitwa myślna i krok po kroku podpowiada jak "ugryźć temat".
Zdecydowanie polecam!

autor opinii: K.

Tę książkę naprawde warto mieć.

I nie wystarczy tylko przeczytać, trzeba do niej zaglądać. Starać się stosować do wskazówek autora, by nauczyć się kontemplacji celem spotkania z Bogiem. Przyznam, że czytając ją byłam zaskoczona i oczarowana. Świadomość, że obłokiem można przykryć bezustanne myśli, że można nad nimi zapanować i nie myśleć wcale-dla kogoś, kto jednocześnie zwykł myśleć o kilku rzeczach naraz-jest odkrywcza i niezwykle interesująca.

autor opinii: Ewa Czubaszek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Anonim
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 209
Wymiar [mm]: 125x205
EAN: 9788379063468
ISBN: 978-83-7906-346-8
ID: 22394

Zobacz również

Książka wyróżniona Obłok niewiedzy
27.90 zł
17.58 zł
Oszczędzasz 10.32 zł (37%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...