TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O rodzinie. Jan Paweł II naucza

Seria "Jan Paweł II naucza" jest tematycznym wyborem papieskich tekstów. Poznanie choćby niewielkiej części nauczania tego Wielkiego Papieża pozwala lepiej zrozumieć współczesny świat i Kościół - rzeczywistości, na które tak znaczny wpływ miał Jan Paweł II.

Błogosławiony Jan Paweł II to bezsprzecznie papież rodzin. Żaden z następców św. Piotra nie poświęcił tak dużej części swego nauczania problematyce rodzinnej. To on z prorocką mocą oświadczył, że drogą Kościoła jest rodzina.

Mówił, że przyszłość ludzkości zależy przede wszystkim od kondycji rodziny. We wszystkich papieskich pielgrzymkach spotkania z rodzinami stanowiły stały punkt programu.

Jan Paweł II z własnej inicjatywy utworzył Papieską Radę ds. Rodzin, zwołał synod poświęcony rodzinie, ogłosił Rok Rodziny, wydał wiele dokumentów o rodzinie.

Tak jak nikt inny doceniał wartość rodziny, widział zagrożenia, z jakimi się spotyka, i przez cały pontyfikat niestrudzenie bronił jej praw i walczył w obronie rodzin na całym świecie.

Liczne, wysłuchane modlitwy zanoszone przez rodziny z całego świata za jego pośrednictwem potwierdzają tę opinię.

Niniejsze książka stanowi wybór najbardziej doniosłych dokumentów papieskich ułożonych tematycznie.

To bogate spektrum nauczania zawiera podstawowe prawdy, określające istotę rodziny, jej zadania i miejsce w Bożym planie zbawienia oraz wiele praktycznych uwag i zaleceń dotyczących przygotowania do odpowiedzialnego rodzicielstwa, wychowania dzieci, korzystania ze środków społecznego przekazu.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jan Paweł II
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 252
Wymiar [mm]: 190x130
EAN: 9788375953084
ISBN: 9788375953084
ID: 195155

Zobacz również

O rodzinie. Jan Paweł II naucza
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...