TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ojcowie Kościoła. Od Klemensa Rzymskiego do Augustyna

Piękna i mądra książka, prowadząca czytelnika do źródeł chrześcijaństwa. Benedykt XVI otwiera przed nami na oścież drzwi fascynującej galerii, w której można podziwiać dwadzieścia sześć fresków, poświęconych pisarzom początków chrześcijaństwa. Oni są prawdziwymi mistrzami wiary i życia duchowego.

W swoich katechezach papież w sposób plastyczny i z wielkim znawstwem przedstawia życie i działaność Ojców, z których każdy był niepowtarzalną i wybitną osobowością.

Autor podkreśla niezwykłą aktualność tych pisarzy dla współczesnych chrześcijan. O tej aktualności stanowi przede wszystkim fakt, że Ojcowie byli ludźmi żywej modlitwy opratej na zgłębianiu Pisma świętego, a także umiejętności łączenia wiary i rozumu w zgłębianiu Prawdy. Ojcowie Kościoła wciąż mają wiele do powiedzenia współczesnemu człowiekowi i chrześcijaninowi - pisze papież.

Prezentowana książka jest kontynuacją cyklu katechez zatytułowanego Blisko, najbliżej Chrystusa. Niniejszy tom poświęcony jest najważniejszym pisarzom kościelnym pierwszych czterech wieków chrześcijaństwa, począwszy od Klemensa Rzymskiego (zmarłego ok. roku 100) do św. Augustyna (zmarłego w roku 430).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 252
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788370336752
ISBN: 9788370336752
ID: 80130

Zobacz również

Ojcowie Kościoła. Od Klemensa Rzymskiego do Augustyna
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...