TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Orzech na ambonie cz. I

Ocena:
(9 opinii)

Powiem wprost: opracowanie kazań Orzecha okazało się istną katorgą! Proszę to sobie wyobrazić: Pierwszym etapem było zebranie nagrań magnetofonowych, z których większość dokonana została na fatalnym poziomie technicznym - wręcz na granicy słyszalności. Potem autorzy pomysłu szukali ludzi (studentek i studentów, kleryków, znajomych pań i panów), którzy zechcieliby bezinteresownie (!) 'wklepać w komputer' to, co usłyszeli z głośnika. Przeciętne kazanie (trwające 30 minut) pochłaniało 3-5 godzin pracy! Wreszcie należało dokonać redakcji otrzymanego w ten sposób 'produktu językowego'. [...]

Czy warto było aż tak się męczyć? Gdyby odpowiedź była negatywna - nie ma takiej siły, która zmusiłaby mnie do podjęcia się podobnej pracy. Motywem, dla którego przesiedziałem przy klawiaturze komputera niezliczoną liczbę godzin - oprócz osobistej intencji Bogu wiadomej - było i jest przekonanie, że warto, trzeba i należy udostępnić szerokim rzeszom Czytelników przepowiadanie Księdza Prałata Stanisława Orzechowskiego - nawet przy założeniu, że jego styl i język został tu bardzo 'odorzechowiony'. Jest bowiem w tych tekstach owo 'coś', co każe ludziom 'chodzić na Orzecha' - nawet gdy się już zdecydowanie wyrosło ze stanu studenckiego. [...]

Zatem - zapraszam do lektury! Oby okazała się dla wszystkich, którzy sięgną po każdy z tomów Orzechowego dorobku kaznodziejskiego 'pożytkiem doczesnym i wiecznym'.

ks. A. Radecki

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

poruszajace , do bólu szczere....

Lektura nie tylko w okresie Wielkiego Postu...to rozważania na każdy dzień i dla każdego wieku.....i nie tylko dla wierzących.....

autor opinii: Maria Żółtowska

dla kazdego wielka pomoc

Znam Ksiedza Orzechowskiego jest dla mnie wzorem czlowieka i ksiedza.Opis w kazdej ksiazce oddaje wiernie jego osobowosc. Brak mi slow aby wyrazic moj szacunek Wszystkie ksiazki napisane na temat Orzecha czyta sie wielokrotnie - do tych ksiazek sie powraca z tych ksiazek czerpie sie sile i milosc ktora kazdy potrzebuje do zycia. Wielkie gratulacje dla autora. Szczesc Boze.

autor opinii: Maria

Super

Jestem pod wielkim wrażeniem ....przeczytałam dwa tomy jednym tchem...każdy powinien mieć w swojej bibliotece te dwie książki . Dorobek kaznodziejski ks. Orzechowskiego jest super.....kazania dech zapierają....lubię gdy do ludzi mówi się zwyczajne.Ks. Orzechowski rozwija swój talent w doskonały sposób.....wiem ,że ma też pomoc z góry....potrafi to wykorzystać.Niech Dobry Bóg Błogosławi mu w każdy dzień. Szczęść Boże.:)))

autor opinii: Danusia

Nie mogłam się oderwać od tej książki. Tyle mądrości i prostych prawd podanych w docierający do każdego sposób. Nie sposób przeczytać tej pozycji i nie zacząć pracy nad sobą, nad swoim rozwojem duchowym, nad relacjami z bliźnimi. Od razu chce się być lepszym człowiekiem, lepszym chrześcijaninem. Jestem wdzięczna za ten zbiór kazań - są doskonałym drogowskazem na dobre, wartościowe życie w codzienności.

autor opinii: Anna Litak

bardzo dobra książka

książka a raczej kazania ks. Orzecha w prosty i dosłowny sposób tłumaczą Słowo Boże; jeśli chodzi o realizację zamówienia - nie mam zarzutów

autor opinii: Joanna Czarnek

Pozytyw

Można by sobie życzyć więcej księży którzy by w tak czytelny sposób głosili słowo Boże a przy tym dosadnie i z humorem.

autor opinii: Adam Mikielski

gorąco polecam!

Miałam szczęście wysłuchać Orzecha live w sali Kordeckiego w Częstochowie- to spotkanie spowodowało, że MUSIAŁAM zakupić tę książkę- a potem II część. Wspaniała książka, ksiądz Orzechowski w nietuzinkowy sposób pokazuje nam drogę do Jezusa a język Orzecha- cudo!!!Koniecznie trzeba przeczytać!!!

autor opinii: agnieszka bogusławska

Orzech na ambonie cz.1

Zgodna z wprowadzeniem, zapewnia doze humoru, na pewno nieco "odrzechowione" sa owe kazania, nie znam ks. Orzechowskiego, ale tresc kazan naprawde dobra, dobrze powiedziane i bede do tych treci wracac!

autor opinii: Ela L

Orzechu, żyj jak najdłużej!

Po lekturze tej i drugiej części "Orzech na ambonie" pojechałam do Wrocławia na mszę z Orzechem. Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują bodźca, aby zacząć mocniej i lepiej żyć!! Trzeba przeczytać! Humor gwarantowany!!!

autor opinii: Ania Gała

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: DA Wawrzyny
Autor: ks. Stanisław Orzechowski, ks. Aleksander Radecki
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 248
EAN: 9788388842214
ISBN: 83-88842-21-8
ID: 445620

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Orzech na ambonie cz. I Orzech na ambonie cz. I
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...