TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Osiem duchów zła i sposoby walki z nimi

Książka przedstawia naukę Ewagriusza z Pontu (345–399) na temat ośmiu duchów zła, zwanych też myślami namiętnymi (gr. logismoi), atakujących każdego człowieka, a w szczególności mnicha, czyli obżarstwa, nieczystości, chciwości, smutku, gniewu (złości), acedii, próżności i pychy.

Ewagriusz jako doświadczony kierownik duchowy w sposób mistrzowski opisał dynamikę działania każdego z tych duchów i przedstawił sposoby walki z nimi.

Studium rekonstruuje założenia antropologii i nauki duchowej mnicha z Pontu, by następnie w ich kontekście ukazać naturę, działanie oraz sposoby walki z poszczególnymi duchami / myślami.

Choć refleksja Ewagriusza stała się podstawą późniejszej nauki Kościoła o siedmiu grzechach głównych, to jednak jego głębokie intuicje zachowują nadal swoją aktualność i mogą być pomocne zarówno do własnego rozwoju duchowego, jak też prowadzenia innych.

Ks. Leszek Misiarczyk, ur. w 1964 roku, studiował filozofię i teologię w WSD w Płocku oraz teologię w Instytucie Teologicznym „św. Pawła”, Cremisan-Bethlehem (Izrael). W latach 1991–1993 studiował teologię biblijną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, uzyskując licencjat, a w latach 1993–1997 nauki patrystyczne w Instytucie Patrystycznym „Augustinianum” w Rzymie, uzyskując doktorat z teologii i nauk patrystycznych. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku i na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor publikacji z dziedziny literatury wczesnochrześcijańskiej.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Autor: ks. Leszek Misiarczyk
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788373545700
ISBN: 9788373545700
ID: 335757

Zobacz również

Osiem duchów zła i sposoby walki z nimi
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...