TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pan Bóg dzieciaków. Homilie niedzielne i świąteczne dla dzieci na rok B

Podobno homilię dla dzieci układa się tak, jak homilię dla dorosłych, tylko dwa razy dłużej. Musi być ponadto dwa razy ciekawsza i dwa razy krótsza.

Przy jej wygłaszaniu, szczególnie gdy jest to homilia dialogowana, rozmowy przybierają czasem nieprzewidziany obrót. Dlatego też przydaje się dwukrotnie bardziej gorliwa modlitwa o pomoc Ducha Świętego. To jest najkrótsza recepta na spotkanie z dziećmi przy ołtarzu.

Zachęcam wszystkich kapłanów i katechetów, rodziców i animatorów do wykorzystania pomysłów zawartych w tej książce, do ich twórczego rozwinięcia i adaptacji w religijnym wychowaniu dziecka. Niech posłużą na chwałę Bożą.

Ks. Janusz Stańczuk (ur. 1965 r.) – kapłan archidiecezji warszawskiej. Redaktor naczelny katolickiego magazynu formacyjnego „Tak Rodzinie”, autor baśni i opowiadań dla dzieci, współpracownik miesięcznika „Anioł Stróż”. Wieloletni katecheta, obecnie wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, rekolekcjonista. Opublikował ponad tysiąc homilii przeznaczonych na Mszę Świętą z udziałem dzieci.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Apostolicum
Autor: ks. Janusz Stańczuk
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 368
EAN: 9788370319366
ISBN: 978-83-7031-936-6
ID: 445495

Zobacz również

Pan Bóg dzieciaków. Homilie niedzielne i świąteczne dla dzieci na rok B
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...