TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pasja Michała i Zbigniewa

9 sierpnia 1991 r. Peruwiańskie miasteczko Pariacoto w wysokich Andach żyło swoim spokojnym codziennym rytmem. Jedni wyszli na pola do pracy, inni krzątali się w domach. Rozmawiali, żartowali, śmiali się. Wśród nich o. Michał i o. Zbigniew, franciszkańscy misjonarze z Polski.
W tym samym czasie w zupełnie innym rytmie organizowali się terroryści z ugrupowania Sendero Luminoso. Pospiesznie, nerwowo, ale zgodnie z planem. Mieli przecież tej nocy zamordować przedstawicieli władzy i franciszkańskich kapłanów.
Opowieść napisana w reporterskim stylu. Zawiera wiele wzruszających momentów. Choć czytelnik wie, jak zakończy się ta historia, trzymany jest cały czas w napięciu.
Autor książki był dzieckiem, kiedy w jego rodzinnym miasteczku zostali zamordowani misjonarze z Polski. To wydarzenie wstrząsnęło całym jego światem. Gdy po studiach powrócił do rodzinnego miasteczka, rozpoczął śledztwo dziennikarskie. Sam po latach wspominał: Podobnie jak wiele dzieci z mojego pokolenia, nie rozumiałem przyczyn tego, co się wydarzyło. W następnych latach ludzie wciąż opowiadali o tej tragedii. Wierzyłem, że w końcu dowiem się prawdy.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Autor: Alex Cordero Cuisano
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374853422
ISBN: 9788374853422
ID: 453257

Zobacz również

Pasja Michała i Zbigniewa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...