TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Paweł VI

Kim był Paweł VI? Pamiętamy go jako papieża Soboru Watykańskiego II, który konsekwentnie wprowadzał reformy w Kościele, ale jaki był prywatnie, jakim był człowiekiem na co dzień? Dlaczego podjęto decyzję o jego beatyfikacji?

Krótka, dobrze napisana biografia papieża. Papież Franciszek podpisał w maju 2014 r. dekret o beatyfikacji sługi Bożego papieża Pawła VI, która odbyła się 19 października. To doskonała okazja, aby poznać tę niezwykłą postać bliżej.

Książka ma na celu przybliżyć osobę papieża Pawła VI. Autorka koncentruje się na ukazaniu nieprzeciętnej osobowości tego wielkiego człowieka. W książce znaleźć można argumenty potwierdzające wielkość duchową i moralną portretowanego papieża.

Dużym atutem publikacji są fragmenty listów, otwierające każdy z rozdziałów. Ich autorem lub adresatem jest Montini. One także wnoszą wiele informacji dotyczących duchowości ich autora.

Warto przypomnieć, że w życiorysie Giovanni Battisty Montiniego, późniejszego papieża, istnieje polski epizod, związany z pobytem w Warszawie w latach XX tych.

Książka ukazuje wiele mało znanych epizodów z biografii Pawła VI. Jest pasjonującą opowieścią o jego życiu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Marta Wielek
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 136
Wymiar [mm]: 130x202
EAN: 9788375958898
ISBN: 978-83-7595 -889-8
ID: 300704

Zobacz również

Paweł VI
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...