TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pierścień Rybaka

Ocena:
(3 opinii)

Dlaczego pewnego dnia tajne służby watykańskie zaczynają wnikliwie badać "dossier Benedykta" oraz średniowieczną legendę o "Księżycowym Papieżu", znaną tylko mnichom z pewnego francuskiego klasztoru? Kim jest stary włóczęga, który pod koniec XX wieku mówi o sobie po prostu: "Jestem Benedykt" i nosi w plecaku pierścień rybaka - symbol władzy papieskiej? Oszustem? Szaleńcem?

Dlaczego Watykan posyła jego śladem swego najlepszego agenta? Co oznaczają tajemne symbole, zatopiona kaplica i klucz, który niczego nie otwiera, wstrząsające sceny z przeszłości i apokaliptyczne zwiastuny przyszłości? Kto jest pochowany w nowym grobie w krypcie św. Piotra, przy którym modlą się Jan Paweł II i "kardynał R."?...

Pasjonująca, znakomicie napisana powieść, w której sprawność w pisarskim rzemiośle idzie o lepsze z erudycją. Jean Raspail udowadnia, że prawdziwe dzieje Kościoła są bez porównania ciekawszym materiałem na nowoczesny thriller, niż wydumane i naciągane demaskacje, produkowane przez ludzi słabo w tych dziejach zorientowanych. TO LEPSZE NIŻ "KOD LEONARDA DA VINCI"!

Rafał Ziemkiewicz
Opowieść o nieugiętej wierności z jej wzniosłością i pokusami... Dawno nie czytałem tekstu równocześnie tak zdyscyplinowanego i zadziornego w obrazowaniu trudnych dziejów Kościoła. Pasjonujące, gorące, pikantne.

Paweł Milcarek "Christianitas"

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Chcę wierzyć że to CUD

Bardzo dobra koleżanka mojej znajomej zachorowała na raka.
Lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie.
Moja znajoma zamierzała odwiedzić swoją koleżankę.
Zastanawiała się z czym do niej iść.
Poradziłem jej aby dała jej AUDIOBOOK "Pierścień Rybaka".
Chora słuchała tą powieść przez całą noc.
Płakała jak opowiadała mojej znajomej o wrażeniach.
Bardzo jej dziękowała za podarunek.
Wzruszona była bardzo po wysłuchaniu Audiobooka.
Żyje do dziś, raczysko sie uspokoiło.
Jest pewna że to po wzruszeniach spowodowanych książką.

autor opinii: Cesz

Grób

Książka bardzo ciekawa.Będąc ostatnio w Rzymie poszedłem do Bazyliki ale mimo długiego poszukiwania grobu Benedykta nie zanlazłem ani żadnej płyty.
Obok królowej Krystyny jest grób Benedykta ale XII zmarłego w 1928 r .Szkoda że książka okazała się tylko przypowieścią a nie prawdą.
Realista

autor opinii: Jerzy

Świetnie napisana książka!

J.Raspail bryluje w swoim rzemiośle, książkę czyta się bardzo dobrze, jest sprawnie napisana, utrzymuje tempo przez niemal całą fabułę. Odnosi się do trudnych zagadnień, pełnych mistyki i enigmatyczności, ale-jak już zauważono- oparta na długoletnich badaniach autora stanowi "łakomy kąsek" dla każdego. Treść okraszona znakomitą formą, co daje zachwycający efekt, gdyż tę pozycję po prostu się pochłania w mgnieniu oka. Polecam.

autor opinii: David Q.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Klub Książki Katolickiej
Autor: Jean Raspail
Rok wydania: 1995
Ilość stron: 312
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788361374084
ISBN: 9788361374084
ID: 28741

Zobacz również

Pierścień Rybaka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...