TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Ocena:
(2 opinii)

Pismo Święte dla całej rodziny – pierwszy przekład w trzecim tysiącleciu.

Idea i cechy najnowszego przekładu Pisma Świętego:

 • Maksymalna wierność tekstowi oryginalnemu, z uwzględnieniem w tłumaczeniu zasad współczesnego literackiego języka polskiego.
 • Dbałość o to, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego.
 • Uwzględnienie w tłumaczeniu i komentarzach do tekstu biblijnego współczesnych badań nad Pismem Świętym.
 • Unikanie w przypisach i komentarzach specjalistycznego języka teologicznego.
 • Umieszczenie przed każdą księgą, a także przed zbiorami ksiąg (np. Ewangelie) zwięzłych wprowadzeń, pozwalających czytelnikowi uchwycić kontekst powstania danej księgi lub zbioru ksiąg, a także istotę zawartej w nich treści.
 • Nowoczesny i przejrzysty układ graficzny pozwalający sprawniej korzystać z Pisma Świętego, tzn.:
  • przypisy z informacjami koniecznymi do zrozumienia tekstu biblijnego, umieszczone na zewnętrznych marginesach stron,
  • komentarze do poszczególnych fragmentów, na które podzielony jest tekst biblijny, ukazujące główne myśli oraz przesłanie w nich zawarte,
  • odnośniki do innych miejsc w Biblii, umieszczone na wewnętrznych marginesach stron,
  • skrócone nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego, umieszczone w dolnych rogach stron, ułatwiające szukanie wybranego miejsca w Piśmie Świętym,
  • słownik wyjaśniający 186 terminów biblijnych, tablice chronologiczne i mapy, które przybliżają kontekst historyczny i geograficzny wydarzeń biblijnych.

Dodatkowe informacje:

 • Realizacja projektu trwała 12 lat. Wzięło w nim udział ok. 100 osób (m.in. biblistów, redaktorów, polonistów, językoznawców).
 • Księgi Pisma Świętego zostały przetłumaczone z języków: hebrajskiego, aramejskiego i greckiego.
 • Pierwszą częścią projektu było wydanie Nowego Testamentu i Psalmów w 2005 r.
 • Najnowsze tłumaczenie Pisma Świętego zawiera „Słowo wstępne” abp Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a także Imprimatur wydane przez bp Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

Zgodnie z wolą bł. ks. Jakuba Alberione (1884-1971), Założyciela Rodziny Świętego Pawła, fundamentem apostolstwa zgromadzenia zakonnego Towarzystwo Świętego Pawła jest Pismo Święte. Szczególnym wyrazem służby Słowu Bożemu w Towarzystwie Świętego Pawła jest podejmowanie inicjatyw o charakterze ściśle biblijnym, do których należy dokonywanie tłumaczeń Pisma Świętego na języki nowożytne i dołączanie do nich komentarzy, dostosowanych do różnych kategorii odbiorców.

W 1996 r. polscy Pauliści podjęli inicjatywę nowego tłumaczenia całego Pisma Świętego z języków oryginalnych i opatrzenia go całościowym komentarzem. Rozpoczęciu prac towarzyszyła aprobata władz kościelnych oraz błogosławieństwo papieża Jana Pawła II. Wielkie znaczenie dla pomyślnego zrealizowania tego projektu miała entuzjastyczna odpowiedź polskich biblistów, którzy widzieli potrzebę przygotowania nowego tłumaczenia Pisma Świętego.

Pierwszym zwieńczeniem żmudnych prac było wydanie w 2005 r. Nowego Testamentu i Psalmów. Mniej więcej dwa i pół roku po wydaniu NT i Psalmów zostały zakończone prace nad całością Pisma Świętego, które Wydawca (Edycja Świętego Pawła) z wielką radością pragnie oddać do rąk wszystkim wierzącym w Chrystusa i wszystkim ludziom dobrej woli, poszukującym Prawdy.

Celem nowego przekładu Pisma Świętego nie jest wyeliminowanie z użycia istniejących przekładów, ale wzbogacenie istniejącej już tradycji translatorskiej. Różnorodność przekładów pozwala widzieć Pismo Święte z różnej perspektywy, co w konsekwencji daje lepsze i głębsze rozumienie zawartego w nim orędzia zbawczego.

Wymiary: 10,5 x 15,5 cm

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Słowo Boga dzisiejszym językiem z komentarzem

Zdecydowałam się na zakup, bo przekonało mnie to, że tłumaczono to Pismo Św. wiele lat, grono specjalistów, z języków oryginalnych. Każdy rozdział opatrzony komentarzem, który uzmysławia niezbyt "obcykanej" jeśli chodzi o historię osobie - takiej, jak ja - okoliczności, w których dany tekst powstał. Poręczne do zabrania wszędzie - mały rozmiar, w sztywnym etui. Ja nie mam problemu z czytaniem, ale niektórzy zaglądając do mojego Pisma Św. twierdzą, że małe litery:) Polecam gorąco! Aha, ja kupiłam bez paginatorów, bo się zagapiłam, polecałabym z paginatorami (kupowałam takie chrześniakowi na Komunię).

autor opinii: Paulina Jabłońska

Niezwykle poręczne wydanie Pisma Świętego, pod warunkiem, że komuś nie przeszkadza drobny druk. Plusem są dyskretne paginatory oraz to, że kartki są zszyte a nie tylko klejone. Czekałem na ten format, ponieważ uważam to wydanie Biblii (tłumaczenie) za bardzo udane a duży format, z którego korzystałem dotychczas był niezbyt wygodny w korzystaniu "mobilnym".

autor opinii: ks. Andrzej Ł.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 2962
Wymiar [mm]: 120x165
EAN: 9788374247634
ISBN: 978-83-7424-763-4
ID: 190711

Zobacz również

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
87.00 zł
 • Wysyłamy w ciągu 24h
 • Dostawa za jedyne 7.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...