TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblia Jerozolimska - panigatory

Ocena:
(9 opinii)

Wydanie polskie Biblii Jerozolimskiej, prawdopodobnie najpopularniejszej edycji Pisma świętego na świecie, to długo oczekiwana przez miłośników Słowa Bożego publikacja. Dzieło powstało dzięki inicjatywie Drogi Neokatechumenalnej w Lublinie na czele z nieżyjącym już jezuitą ks. Alfredem Cholewińskim SJ.

Po uzyskaniu osobowości prawnej ruch Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych w archidiecezji lubelskiej pod opieką bpa Zbigniewa Kiernikowskiego dokonał tłumaczenia i opracowania przypisów z Biblii Jerozolimskiej do tekstu wydania piątego Biblii Tysiąclecia, przyjętej przez Konferencję Episkopatu Polski jako tłumaczenie oficjalnie używane w sprawowanej przez Kościół liturgii.

Jak napisał Prymas Polski Kardynał Józef Glemp, "Biblia Jerozolimska, tłumaczona na różne języki świata, spełnia bardzo ważna rolę w doktrynalnym przekazie słowa objawionego dzięki wprowadzeniom, komentarzom i odnośnikom zamieszczonym na marginesach, umożliwiającym pogłębienie znajomości czytanych tekstów oraz nawiązanie do bogactwa całego przekazu Pisma świętego".

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

Biblia, którą chce się czytać

Długo szukałem wydania, przystępnie przetłumaczonego i zawierającego wyjaśnienia do tekstu. Biblia Jerozolimska to wszystko ma. Wreszcie dobrze mi się czyta Biblię, a do tego szeroki komentarz pozwala dużo lepiej zrozumieć czytany tekst. Bardzo ciekawe są objaśnienia jak dane księgi powstawały, jakie było tło historyczne. Bardzo dobry wybór!

autor opinii: Michał

-

porażka żeby w informacjach technicznych nie było podanego formatu, nie tylko przy tym egzemplarzu Biblii. format mały, duży to jednak nie są wystarczające informacje.

autor opinii: Kamila Ki

Biblia jerozolimska - wspaniałe wydanie pallottinum

Wydana przez wydawnictwo Pallottinum 1803 stronicowa Biblia Jerozolimska jest najpopularniejszą edycją Biblii na świecie.
Zawiera z przodu i z tyłu egzemplarza łącznie 8 mapek dotyczących Starożytnego Wschodu, Egiptu, Podróży św. Pawła, Jerozolimy itd.
Słowo wstępne napisał kard. Józef Glemp, prezentację bp. Zb. Kiernikowski zaś wstęp ks. Sarzała.
Bardzo pomocne w zrozumieniu kontekstu poszczególnych ksiąg są wstępy.
I tak przykładowo wstęp do Pięcioksięgu zawiera: nazwy, podziały i zawartość, kompozycję literacką, opowieści a historię, prawodawstwo, sens religijny.

Serdecznie polecam

autor opinii: Jerzy Malinowski

Ocena ksiazki

Minol wlasnie miesiac od zakupu Biblii Jerozolimskiej .
Zaczalem ja czytac i stwierdzam ze jest to bardzo wiarygodne tlumaczenie oryginalnej Biblii ,z wieloma wyczerpujacymy objasnieniami i komentarzami.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu u Panstwa

Pozdrawiam serdecznie

Rafal Kupka

autor opinii: Rafal Kupka

księgarnia godna polecenia

Zamówienie zostało zrealizowane szybko i sprawnie

Pozytywna

Biblia- po prostu, nie ma lepszej książki na świecie. Jerozolimka jest dla mnie nowością, ale powiem tak, pewne teksty są już bardzo osłuchane, a tam jest troszkę inne tłumaczenie. Polecam

autor opinii: Joanna Bucholc

Pismo Święte które powinien posiadać każdy.

Nalężę do grupy Neo kto jest w temacie tn wie o czym pisz,tom biblie,jak i nie tylko bo jestem zdania że każdy kto ma choć szczyptę wiary powinien mieć Pismo Święte wswoim domu,a co do bibli jerozolimskiej mam bardzo pozytywne "relacje"ponieważ opierajac się na jej tekstach i zastosowaniu ich w moich przypadkach życiowych mogę powiedzieć że niejednokrotnie pomogły mi.Moja ocena.bardo dobra,ale tak jak prezbiterzy mowili i mówią tylko dla tych któży wierzą na serio,a nie na niby jak ja to nazywam.

autor opinii: Roman Sznura z poznania parafia św. trójcy na dębcu

Biblia Jerozolimska

To wydanie jest bardzo bogate w przypisy i komentarze do poszczególnych wersetów z Pisma Świętego i ułatwia mi korzystanie z Biblii. Poza tym podobają mi się wstępy do poszczególnych ksiąg. Daje mi to większe światło w interpretacji Pisma Św. - w relacji do mojego życia i relacji i dialogu z Bogiem. Są też ciekawe mapki na początku i końcu Biblii. BARDZO POLECAM.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

autor opinii: Wojciech Łukasik

BIBLIA JEROZOLIMSKA

Jest ona najlepszym przewodnikiem do życia we współczesnym zepsutym przez mamonę polskim środowisku.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pallotinum
Autor:
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 1810
Wymiar [mm]: 175x245
EAN: 590
ISBN: 9788
ID: 420595

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Biblia Jerozolimska - panigatory Biblia Jerozolimska - panigatory
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...