TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pismo Święte ST i NT - paginatory

Ocena:
(1 opinii)

Najnowszy przekład Pisma Świętego z komentarzem opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Pismo Święte dla całej rodziny - pierwszy przekład w trzecim tysiącleciu.

Idea i cechy najnowszego przekładu Pisma Świętego:

 1. Maksymalna wierność tekstowi oryginalnemu, z uwzględnieniem w tłumaczeniu zasad współczesnego literackiego języka polskiego.
 2. Dbałość o to, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego.
 3. Uwzględnienie w tłumaczeniu i komentarzach do tekstu biblijnego współczesnych badań nad Pismem Świętym.
 4. Unikanie w przypisach i komentarzach specjalistycznego języka teologicznego.
 5. Umieszczenie przed każdą księgą, a także przed zbiorami ksiąg (np. Ewangelie) zwięzłych wprowadzeń, pozwalających czytelnikowi uchwycić kontekst powstania danej księgi lub zbioru ksiąg, a także istotę zawartej w nich treści.
 6. Nowoczesny i przejrzysty (2-kolorowy) układ graficzny pozwalający sprawniej korzystać z Pisma Świętego, tzn.:
 • druk 2-kolorowy
 • przypisy z informacjami koniecznymi do zrozumienia tekstu biblijnego, umieszczone na zewnętrznych marginesach stron
 • komentarze do poszczególnych fragmentów, na które podzielony jest tekst biblijny, ukazujące główne myśli oraz przesłanie w nich zawarte
 • skrócone nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego, umieszczone w dolnych rogach stron, ułatwiające szukanie wybranego miejsca w Piśmie Świętym
 • słownik wyjaśniający 186 terminów biblijnych, tablice chronologiczne i mapy, które przybliżają kontekst historyczny i geograficzny wydarzeń biblijnych
 • rozmiar czcionki 7

Wymiary: 10,5 x 15,5 cm

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

W przypadku Pisma Świętego ciężko wypowiadać się nt treści, bo większość - wie o czym książka jest - albo przynajmniej nam się tak wydaje ;)
Natomiast wypowiem się nt wydania.

Niestety jestem mocno zawiedziony, bo mam wrażenie, że wydawcy brakło chęci oddania czytelnikowi wydawnictwa skrojonego na jego potrzeby.
Moja bardzo sceptyczna opinia bierze się stąd, że:
1. Kilka lat temu - podczas tłumaczenia jeszcze - wydawnictwo Świętego Pawła wydało Nowy Testament i Psalmy. Po tym jak wydali całość zadzwoniłem do nich i spytałem kiedy zostanie wydany Stary Testament dla posiadaczy kilka lat wcześniej kupionego Nowego Testamentu. Otrzymałem odpowiedź iż nie mają tego w planach... Po co więc wydawali ten Nowy Testament osobno? Dlaczego muszę kupić teraz całość? Troszkę dziwne zagranie...
2. Mały format Pisma nadaje się tylko do leżenia na półce! Literki są maciupkie, a sama księga jest tak gruba, że po otwarciu nie idzie przeczytać wewnętrznej części tekstu. Więc jak tego używać??
3. Dlaczego nie ma wydania bez interpretacji? Nie każdy ich przecież potrzebuje. Dodatkowo gdyby je usunąć całość stałaby się dużo chudsza, przez co poręczniejsza i milsza w użytkowaniu. Niestety wydanie Pisma bez komentarzy przy zachowaniu farmatu wiąże się z opracowaniem zupełnie nowego składu, czyli pojawia się motyw zarobkowy.
4. Papier, na którym jest wydane Pismo jest strasznie cieńki. Ciężko cokolwiek na nim napisać czy zakreślić, bo jest to widoczne na drugiej stronie. I wracamy do punktu poprzedniego, czyli gdyby usunąć komentarze i poprawić skład tekstu to można by użyć grubszego papieru do druku.

W przypadku Pisma Świętego nie powinno chodzić tylko o zarobek i sprzedawanie średnio przemyślanego wydawnictwa reklamowanego tylko tym, że jest to nowe tłumaczenie. Dla mnie wydawanie Pisma Świętego jest raczej misją czy wręcz ewangelizacją i powinno być wydane w formie przystępnej dla bardzo szerokiego spektrum ludzi/czytelników/użytkowników.


Jeśli chodzi o tolle.pl to bardzo dziękuję za możliwość zwrotu i wymiany na format większy. Co do obsługi z ich strony nie mam żadnych uwag - wręcz przeciwnie. Wszystko bardzo profesjonalnie i frontem do klienta ;)

Pozdrawiam

autor opinii: Marcin Majerowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor:
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 3000
Wymiar [mm]: 105x155
EAN: 9788377976135
ISBN: 9788377976135
ID: 422713

Zobacz również

Pismo Święte ST i NT - paginatory
95.00 zł
87.15 zł
Oszczędzasz 7.85 zł (8%)
 • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...