TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pokonaj swoje demony. Seria: Współcześni Ojcowie Pustyni

Ocena:
(3 opinii)

Ojciec Łazarz - niezwykła historia współczesnego Ojca Pustyni!

Ojciec Łazarz jest pustelnikiem żyjącym w Egipcie na Górze Colzim (na której znajduje się grota św. Antoniego). Jest Australijczykiem. Zanim został mnichem, pracował na uniwersytecie jako wykładowca literatury i filozofii.

Przez czterdzieści lat był ateistą i marksistą. Po śmierci swojej matki porzucił życie w Australii i wyruszył w poszukiwaniu Boga i wolności. Jego podróż doprowadziła go do Egiptu, gdzie został koptyjskim mnichem, pustelnikiem i cenionym kierownikiem duchowym.

Obecnie żyje w pustelni św. Antoniego Wielkiego, gdzie kilkanaście wieków temu narodziło się chrześcijańskie życie monastyczne. To właśnie w Egipcie działali Ojcowie Pustyni, mieszkający w odosobnieniu i toczący walkę duchową ze swoimi słabościami, nękającymi ich demonami.

Egipski mnich, opierając się na osobistym doświadczeniu, pokazuje, jak walczyć z własnymi słabościami i tkwiącymi w nas demonami.

Książka prezentuje sylwetkę i duchową drogę o. Łazarza od ateizmu i marksizmu do bycia mnichem, przebywającym twarzą w twarz z Bogiem. Jego życie ascetyczne, ukierunkowane na Boga, przepełnione modlitwą, pracą i prostotą, stanowi treść tej publikacji.

Przypadek o. Łazarza pokazuje, jak bardzo współczesny człowiek potrzebuje odnaleźć kontakt z Bogiem.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Natchniona Duchem

Odważę się napisać, że to książka, w której rzeczywiście można odczuć powiew Ducha Świętego. Myślę, że z tego powodu nie wymaga obszerniejszego komentarza. Z serca polecam

autor opinii: Anna K.

Opinia

Książka jest obiciem życia mieszkańców dzisiejszej Europy. Mimo tego, że laicyzacja i ateizacja bardzo rozgościły się w części zachodniej naszego kontynentu to w naszym kraju ludzie nadal poszukują Boga. Historia ojca Łazarza jest świadectwem, pamiętnikiem, który nadal jest pisany. Przejście przez ateizm, mur przed jakim musiał stanąć, a którym była śmierć matki, bunt i poszukiwanie Boga, którego niespodziewanie znalazł. Mimo, że wydarzenia dzieją się w Australii i Egipcie książka ta zmusza do refleksji nad życiem, ile w nim jest Boga, modlitwy. Czy bunt i złość względem wyroków boskich zmusza mnie do poszukiwań Boga i domagania się od Niego odpowiedzi, czy tak jak to zwykle bywa odwróceniem się od Niego i pójścia w przeciwną stronę. Polecam tą książkę, napisana jest ona prostym językiem, nie pisał jej teoretyk ale praktyk poszukujący Boga.

autor opinii: Maciej

Pokonaj swoje demony

Ojciec Łazarz, kiedyś ateista i marksista, teraz jest koptyjskim mnichem, pustelnikiem. Opowiada on w książce drogę swojego nawrócenia i jak wygląda życie pustelnika. Choć niektóre rozdziały książki są krótkie, a treść jest raczej prosta, to jednak, mam wrażenie, z tej prostoty bije wiele głębokich myśli Ojca Łazarza, które czasem gubią się nam po drodze. Że słowa Pisma św. to naprawdę żywe słowo Boga, który do nas przemawia; żeby zawsze powierzać swoje życie Bogu. Że jeśli w walce wewnętrznej pokonamy swoje słabości, to żadne przeciwności zewnętrzne nie będą nam straszne...

autor opinii: Justyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Ojciec Łazarz
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 140 x 202
EAN: 9788375958089
ISBN: 978-83-7595-808-9
ID: 286530

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Pokonaj swoje demony. Seria: Współcześni Ojcowie Pustyni Pokonaj swoje demony. Seria: Współcześni Ojcowie Pustyni
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...