TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Koń trojański w mieście Boga. Pół wieku po Soborze

Ocena:
(1 opinii)

Książka nawiązuje do bestsellerowej publikacji Dietricha von Hildebranda Koń trojański w mieście Boga, która ukazała się w 1967 r., wieszcząc poważny kryzys w Kościele po Soborze Watykańskim II. Tomasz P. Terlikowski pisze o nadużyciach, herezjach, sporach i skandalach, które od tamtego czasu miały miejsce w różnych dziedzinach życia i nauczania Kościoła.

W książce przeczytamy m.in. o teologach, którzy wystąpili przeciw doktrynie, o kryzysie w szeregach kapłanów, o homoseksualnej „bombie” w Kościele, o szokujących eksperymentach liturgicznych, o podważaniu istnienia piekła i szatana oraz o innych kontrowersjach, które skutecznie zabijają ducha wierności i modlitwy. Autor wskazuje też na znaki odnowy w Kościele, do których należą: autentyczna, niezafałszowana interpretacja Soboru oraz papieska walka o prawdę.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

"Koń trojański w mieście Boga. Pół wieku po Soborze..."

Książka Tomasza P. Terlikowskiego jest łatwa i przyjemna w czytaniu.
Nie wymaga naukowego podejścia i znajomości fachowej terminologii, a daje dobry przegląd problemów w aktualnym życiu Kościoła.
Jednocześnie czekając na polemikę z lub odnośniki do autora książki z której zaczerpnięto tytuł (Koń Trojański w mieście Boga- Dietricha von Hildebranda) zabrakło mi głębi przemyśleń charakterystycznej dla Hildebranda lub przynajmniej jakiejś polemiki z autorem pierwowzoru lub wreszcie przedstawieniem ewolucji jego myśli.
W zamian odnalazłem jedynie czołobitność i trochę poczułem się tak jakbym zamiast oczekiwanej rurki z bitą śmietaną otrzymał wafelek z kremem śnieżka. Niby nazwa ta sama a jednak zawartość zdecydowanie inna.
Mimo wszystko polecam jednak książkę pana Terlikowskiego celem dokonania szybkiego przeglądu problemów wpółczesnego Kościoła.
Ponadto nie do końca zgadzam się z potępianiem "w czambuł" poglądów ojca Hryniewicza za to, że próbuje innym odłamom chrześcijaństwa przyznać prawo do posiadania Prawdy.
Jeżeli nawet tylko w Kościele Katolickim jest pełnia Objawienia jak twierdzi pan Terlikowski w ślad za panem Hildebrandem, to jednak sposób mówienia o tym stanowczo się różni w wydaniu pana Terlikowskiego w stosunku do tego jak robił to pan Hildebrand.
Z korzyścią na rzecz Dietricha von Hildebranda.

autor opinii: Rafał J.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788378640646
ISBN: 978-83-786406-4-6
ID: 239615

Zobacz również

Koń trojański w mieście Boga. Pół wieku po Soborze
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...