TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Porozmawiaj ze mną

Książka dla dzieci... ale także ich rodziców!

Tradycyjne pytanie "Mamo, skąd się biorą dzieci?" zadane niewinnym głosem dziecka w dowolnym wieku zwykle budzi u rodziców zimne dreszcze - wciąż jeszcze trudno nam o tym rozmawiać, tym bardziej z dziećmi.

Jednak bywają pytania jeszcze bardziej kłopotliwe: "Co to jest dziewictwo?", "Dlaczego antykoncepcja jest zła?", "Na czym polega aborcja?", "Czy trzeba się bać rodzenia dzieci?".

Na takie pytania trzeba odpowiadać szczerze, mądrze, odpowiedzialnie - i szybko, zanim ktoś inny, komu niekoniecznie zależy na dobru naszych dzieci, zrobi to za nas.

Mariola Wołochowicz, matka trójki dzieci, razem z mężem prowadząca na co dzień Fundację Misja Służby Rodzinie (autorzy wielu książek, w tym m.in. "Seks po chrześcijańsku"), podpowiada, jak rozmawiać o tych trudnych i ważnych sprawach z dziećmi.

Kiedy zacząć rozmawiać ze swoimi pociechami o "tych sprawach"? Często dzieci same podejmują temat seksualności i do rodziców należy jedynie stworzenie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która ośmieli je do zadawania pytań i wyrażania wątpliwości.

Autorzy przywołują rozmowy, które sami kiedyś przeprowadzili w swojej rodzinie, by pokazać, że da się rozmawiać o tym swobodnie i szczerze, wprowadzając jednocześnie dzieci w świat wartości chrześcijańskich.

W praktycznym poradniku "Porozmawiaj ze mną" omówiony został szereg najważniejszych i najbardziej drażliwych kwestii związanych z seksualnością, wymagających odniesienia się do sfery moralności i etyki - sztandarowe "tematy tabu".

Ale nie tylko - autorzy zadbali także o wyjaśnienie innych, często pomijanych zagadnień, które dla chrześcijan powinny być szczególnie ważne: akceptacji własnego ciała (nawet w trudnym okresie dojrzewania), odwagi życia zgodnie z wyznawanymi zasadami czy radzenia sobie z pokusami.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Mariola Wołochowicz
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788361989189
ISBN: 978-83-61989-18-9
ID: 172677

Zobacz również

Porozmawiaj ze mną
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...