TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Seks po chrześcijańsku

Ocena:
(5 opinii)

Książka skierowana przede wszystkim do małżonków i do narzeczonych będących bezpośrednio przed ślubem. Autorzy o seksualności piszą otwarcie, a wszystkie przemyślenia opierają na Biblii.

Ktoś może zapytać „A cóż ma Biblia wspólnego z seksem? Nie mieszajmy Boga do tych spraw!”. Odpowiedź jest bardzo prosta. Przecież to Bóg nas takimi stworzył, to On wymyślił współżycie, orgazm i podarował nam wszystko, co służy jedności małżeńskiej!

Autorzy nie odwołują się do tekstów biblijnych dla ilustrowania własnych koncepcji, to wypowiedzi biblijne nadają ich myśli odpowiedni kształt.

W tej książce biblijna Pieśń nad pieśniami nie jest postrzegana tylko jako piękna, natchniona alegoria, ale jako księga wskazań wzajemnego obdarowywania się małżonków. Dialog Szulamitki z Salomonem staje się lekcją dla każdej pary, a słowa "Niech wejdzie miły mój do swego ogrodu i spożywa jego najlepsze owoce!" zaproszeniem do spełnienia aktu największej bliskości i najpełniejszego oddania się obojga w małżeństwie.

Mariola i Piotr Wołochowiczowie pragną, aby wszystkie ich rady były inspiracją do odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Co ja mogę zrobić dla naszego związku?, a nie motywem małżeńskich roszczeń: Zobacz, Wołochowiczowie napisali, że powinniśmy…

Mariola i Piotr Wołochowiczowie są małżeństwem od 1982 roku, mają troje dorosłych dzieci. Mariola ukończyła germanistykę, a Piotr elektronikę. W czasie małżeństwa oboje uzyskali tytuł magistra teologii katolickiej. Popularyzowanie Bożego modelu rodziny to ich pasja od czasów narzeczeńskich. Napisali wiele artykułów i książek na ten temat, także wydawanych przez Edycję Świętego Pawła. Od 1992 roku prowadzą Fundację Misja Służby Rodzinie (www. msr.org.pl) – polski oddział organizacji Family Life Mission założonej przez Ingrid i Waltera Trobischów.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Piękny seks jest możliwy

Książkę mam, stosuję się do niej. TO DZIAŁA! Jest pięknie, jest "głębia" i jest fizyczno-psychiczno-duchowe zadowolenie. Polecam i Wam. :) P.S. Już wiem, że kupię zaprzyjaźnionej parze na prezent ślubny.

autor opinii: Czytelniczka

Warto przeczytać

Książka ciekawa, interesująca. Zajmująco opisująca różnice między kobietą a mężczyzną. W subtelny sposób ukazująca wielorakie problemy w małżeństwie i możliwości ich rozwiązania na zasadzie wzajemnego zrozumienia. Polecam.

autor opinii: Gosia Dz.

Polecam

Bardzo dobra książka w tej tematyce, dobrze, konkretnie tłumaczy czym jest akt małżeński i jak wielką ma on wartość, dlaczego należy o niego dbać i jakim chce widzieć go Bóg. Osobom, które nie mają poważnych problemów ze swoją seksualnością, może pomóc uczynić ją bogatszą. W przypadku tych, którzy mają tego typu problemy polecałabym książki "cięższego kalibru", np. ks. K. Knotza. Do takich bowiem ludzi książka Seks po chrześcijańsku może nie dotrzeć dopóki nie uporządkują swojej seksualności. Jednym słowem ta książka jest dla tych, którzy we czci mają, wysoko sobie cenią i chcą pogłębiać więź seksualną ze współmałżonkiem.

autor opinii: Katarzyna Stanik

Polecam

Nowe wydanie. Ma dodatkowy rozdział.

Wady: piszą o NPR, ale bardzo bardzo skrotowo-do NPR warto korzystać z innych źródeł.

Mimo to ma tle treści, że warto nabyć-w innych książkach trudno znaleźć to, co w tej.

autor opinii: Przemek Z.

To podręcznik dla każdego małżeństwa

Świetna książka. Bardzo pomogła nam zrozumieć odmienność płci. Dzięki niej uniknęliśmy wielu konfliktów w małżeństwie. Szczerze polecam!!!

autor opinii: Jadwiga Kasprzyk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Mariola Wołochowicz, Piotr Wołochowicz
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788377970836
ISBN: 978-83-7797-083-6
ID: 226560

Zobacz również

Książka wyróżniona Seks po chrześcijańsku
27.69 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...