TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Postne smaki

Ocena:
(18 opinii)

Wielki Post co roku stawia wszystkich chrześcijan w obliczu pytania o nawrócenie: to jaki jest plan na ten rok? Nawracać się czy nie nawracać? A jeśli tak, to jak?

Można oczywiście nie planować nawrócenia i wejść w czas postu z rozbiegu, jak w każdy inny. Ale można też przyjąć jakieś założenia i potem z przyjemnością patrzeć, jak Bóg nie mieści się w ich ramach, rozsadza sztywne reguły od środka i staje blisko. Tak blisko, jak jeszcze nigdy nie był.

Jeżeli nie wiesz, dokąd idziesz, jaki cel ma twoje życie i po co jest ten Wielki Post, to usiądź i porozmawiaj z Bogiem. Zostaw na chwilę swoje życie. Nie musisz odchodzić daleko, ale zamieszkaj w namiocie modlitwy.

Bo właśnie w niej Bóg zsyła swój obłok, który może nas poprowadzić jak Izraelitów przez pustynię, ku Ziemi Obiecanej. Bóg nie chce, żebyśmy przebywali w zamknięciu. Dlatego w Wielkim Poście walczy o to, żebyśmy zaczęli kochać.

Opinie naszych Klientów (18 opinii)Napisz swoją opinię

Treściwa manna

Niesamowita pomoc w przeżywaniu tak bogatej liturgii Wielkiego Postu. Biblijne odkrycia i sugestie O.Szustaka bardzo pomocne w osobistej medytacji nad Słowem Bożym. Również bardzo mnie wzruszyła poetycka Droga Krzyżowa O.Szustaka zawarta w tej książce. Polecam bardzo.

autor opinii: s.Sylwia Słabiak OSsR

Gorąco polecam!

Bardzo dobra książka, czyta się z dużym zainteresowaniem. Każdy dzień postu był kolejnym wyzwaniem, chęciom poznania co autor chce przekazać.Dzięki tej książce oczekiwanie na dobrą nowinę dla mnie było dobrze przeżytym czasem.

autor opinii: Iwona

Bardzo dobra

Super książka, napisana prostym językiem, pozwalająca przybliżyć się do Boga i bardziej zgłębić przeżywanie Postu. Dla osób szukających drogi w PANU-BOGU OJCU.

autor opinii: Halina

bezcenne...

prosto w krótkich słowach opowiedziane jak, w tym czasie, naprawdę niewiele trzeba, by zamienić codzienną monotonność w prawdziwe przezywanie...bezcenne

autor opinii: Marek Hanc

średnio

Książka gorsza niż inne dostępne ojca Szustaka, głównie dlatego że jest zapisem krótkich wypowiedzi rekolekcjynych nie poddanych specjalnej korekcie. Chyba lepiej byłoby jej wysłuchać na audiobooku, tego typu teksty tracą po zapisaniu. W tak krótkiej formie brakuje trochę głębszej reflekcji.

rewelacja !!!!!

Lepiej zrozumieć swoją wiarę - Post to jest to! Dzięki za taką pomoc! Rewelacyjna pozycja, tą książkę każdy katolik powinien mieć w swoim domu,aby w czasie postu móc z niej korzystać.Poleciłam ją moim znajomym i rodzinie. Jest tak napisana w stylu Ojca Szustaka czyli przyswajalna w 100%.
Co tu dużo mówić CHWAŁA PANU!!! za Waszą księgarnię i za starania jakie w to wkładacie.
Pozdrawiam serdecznie.

autor opinii: Alicja Kujawa

Postne smaki

Książka towarzyszyła mi przez cały Wielki Post. Rozmyślania b. przydatne.Oprócz tego poszerzyłam swą wiedzę biblijną Dziękuję . Proszę o więcej. Miłych Świąt.

autor opinii: Danuta

Przygotowanie do Świąt Wielkiej Nocy

Bardzo dobre przygotowanie do Świąt, polecam. Wolę słuchać ojca Adama, ale książka jest też super.

autor opinii: Dorota Kołodziejczyk-Głowacka

"Postne smaki"

Książka" Postne smaki" bardzo ciekawie przeprowadza nas przez dni wielkiego postu.Przybliża nam Pismo Święte w prosty zrozumiały, sposób. Godna polecenia pozycja.

autor opinii: Maria Marciniak

ciekawa

bardzo ciekawa i refleksyjna książka w okresie Postu ,a le nie tylko , nie bardzo wczytuję się w karty Biblii, a tutaj krótkie cytaty są pięknie a czasem zaskakująco interpretowane przez Ojca Adama. Szczerze polecam !

autor opinii: Daga

Zachęcająca, krótka i zarazem oryginalna forma rozważań na każdy dzień Wielkiego Postu w oparciu o wybrane fragmenty Pisma Świętego.Polecam.

autor opinii: Sylwia Trzcińska

postne smaki

Polecam rekolekcje w małej pigułce bardzo trafiające do serca.

autor opinii: Dorota Mieszała

Mistrzowie

Przepraszam za moje stałe opóźnienia.
Dla mnie w sposobie polecania książek i ich zamówień jesteście
Mistrzami.Tak trzymać! Książka dla każdego.Warto ją mieć!
Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy

autor opinii: Leokadia Paprocka

pozytywna

Książka rewelacyjna! Na każdy dzień Wielkiego Postu fantastyczne przemyślenia i bardzo adekwatne do tego co akurat przeżywam w danym dniu - naprawdę polecam gorąco. A jak otwiera się paczkę i na książce widnieje karteczka napisana ręcznie miłej lektury to jest naprawdę bardzo zachęcające i miłe a także bardzo rzadkie w dzisiejszych czasach...

autor opinii: Małgorzata Jachym

Bardzo pożyteczna publikacja

Weszłam w tematykę od pewnego punktu, nie od początku, nadrabiając strate kilku tematów. Po regularnym podejściu do przedstawionych tematów, książka wciąga. Czeka się na kolejny "smak" i na kolejny. Ważne, aby nie przelecieć szybko przez kolejne zagadnienia, a w spokoju rozważyć co jest napisane.
Publikacja godna polecenia. Szczerze mówiąc czekam na taką przed kolejnymi świętami, niekoniecznie wielkanocnymi.

autor opinii: Małgorzata Ciosmak

Smaki wiary

Powoli kończę przeżywanie tegorocznego Wielkiego Postu z tą książką. Pomaga i to bardzo. Nie tylko prostuje mnie każdego dnia i pozwala inaczej spojrzeć na wiele spraw, ale dodatkowo służę tymi smakami innym, którzy przedstawiają mi swoje problemy. Oto pozycja, którą warto mieć nieustannie w zasięgu ręki. Ojciec Adam pokazuje niezwykłe bogactwo Słowa Bożego, a robi to jak zwykle z zacięciem, prosto, z charakterystyczną dla siebie energią. ,

autor opinii: Iza Paszkowska

Polecam

Świetna pozycja do codziennego przygotowania na Zmartwychwstanie Chrystusa Pana!

autor opinii: Artur

Krótko, zwięźle i na temat.

Polecam książkę "Postne Smaki" O. Adama Szustaka.
Nie ma w niej przepisów kulinarnych :), jak może niektórzy sadzą, ale jest wiele cennych "przepisów" na dobre i lepsze życie, na to jak stawać się lepszym człowiekiem, jak się doskonalić w dobrym, jak się wyciszyć w tym szczególnym czasie, o czym warto pomyśleć, nad czym warto się zastanowić, zatrzymać...
Rozważania do czytań i Ewangelii (a raczej wybranych fragmentów) na dany dzień Wielkiego Postu... w interpretacji O. Adama... bezcenne...

autor opinii: Aleksandra Swałtek-gola /arch. Wnętrz/

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fides
Autor: o. Adam Szustak OP
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 155
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788361860303
ISBN: 9788361860303
ID: 283845

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Postne smaki Postne smaki
27.00 zł
19.72 zł
Oszczędzasz 7.28 zł (27%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...