TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Góra obietnic

Ocena:
(30 opinii)

10 przykazań to prawdopodobnie jedna z pierwszych modlitw, jakiej Cię nauczono. Na pewno od lat starasz się je wypełniać, ale może w głębi serca czujesz, że to sztywna kościelna formułka, której nie da się do końca przestrzegać...

Chciałbyś zobaczyć w 10 przykazaniach coś więcej niż tylko zbiór nakazów i zakazów?

O. Adam Szustak, zaskakujący i rozchwytywany rekolekcjonista, w swojej nowej książce pokaże Ci zupełnie inną perspektywę. Przekonasz się, że Bóg wcale nie dał Mojżeszowi 10 zakazów czy nakazów do wypełnienia. Dał mu 10 wspaniałych... obietnic! Nie powiedział: “Nie zabijaj”. Bóg obiecał: “NIE BĘDZIESZ zabijał”.

Nazwałem tę książkę „Górą obietnic”, ponieważ w tym wyrażeniu kryje się dla mnie bardzo istotna perspektywa odczytania Dziesięciu przykazań. Zwykliśmy przykazania traktować jako zbiór nakazów i zakazów, pouczeń i wskazówek, które mają kształtować życie człowieka wierzącego. Jest to swoistego rodzaju kwintesencja moralności. I nie mam wątpliwości, że tak rzeczywiście jest. Ale jednocześnie wydaje mi się to czymś bardzo zawężającym perspektywę i de facto czymś, co obdziera przykazania z ich niezwykłej zawartości i piękna.

O. Adam Szustak

Sięgnij po „Górę Obietnic” i daj się przeprowadzić na nowo przez te 10 kroków. Niech staną się dla Ciebie opowieścią o tym, kim naprawdę możesz być.

Opinie naszych Klientów (30 opinii)Napisz swoją opinię

Warto

Nie jest to podręcznik, w którym autor wskaże "z tego się wyspowiadaj, z tamtego nie musisz". To nie jest zbiór prostych wskazówek. Książka skłania jednak do refleksji nad bardzo głębokim i nieoczywistym spojrzeniem na Dekalog. Warto przeczytać żeby być może zrewidować swoje podejście do Dziesięciu Przykazań i sakramentu Spowiedzi.

autor opinii: Monika

Przewodnik na codzień

Otrzymałam książkę i zaraz przeczytałam od początku do końca. Obecnie ponownie czytam i rozważam głębiej jej treść. Jest to jedna z najbardziej solidnych ujęć Dekalogu. Polecam każdemu kto pragnie bliższej relacji z Panem Bogiem.

autor opinii: Ania

Niezwykła

"Góra obietnic" zmieniła moje myślenie o przykazaniach. Pozytywnie nastawia do życia i wiary. Napisana w prosty sposób, bez zawiłości. Dopiero co ją przeczytałam, a mam ochotę zacząć od nowa. Polecam tę książkę szczególnie tym, którzy dopiero otwierają się na Boga.

autor opinii: Katarzyna

Daje do myślenia

Książka świetna...zupełnie inne spojrzenie na przykazania. Bardzo pomocna w pogłębianiu wiary przez pracę nad sobą.

autor opinii: Ewa Szczepańska

Refleksja

ta ksiazka daje calkiem inne spojzenie na 10 przykazan czytajac te ksiazke wraca zycie i wiara polecam goraco

autor opinii: W.Wojtowicz

Spowiedź od dzisiaj inna

Od dawna szukałam rad, jak mądrzej robić rachunek sumienia, jak się/z czego spowiadać. Jak patrzeć na siebie. Ileś przeczytałam, w sumie z nijakim skutkiem. Spowiednicy na ogół nie mają czasu. To jest książka-klucz. Przeczytałam ją dwukrotnie - raz po razie. I będę wracać po wielokroć. Tak dogłębnej analizy Dekalogu ze świecą szukać. Odsłania drugą, trzecią i n-tą warstwę znaczeń każdego przykazania. To BARDZO WAŻNA książka, a napisana niesamowicie sympatycznie i przystępnie.

autor opinii: Sylwia Baranowska

inne spojrzenie

Otwiera nowe horyzonty , warta uwagi dla wszystkich którzy chcą rozwijać się także duchowo

autor opinii: Janus

Góra obietnic

Przeczytałam tę książkę i jestem zdumiona znaczeniem 10 ciu przykazań. Nigdy wcześniej nie słyszałam takiego wyjaśnienia. Polecam bo warto przeczytać tą książkę

autor opinii: Urszula Brania

Dobra Nowina

Bardzo dobra książka. Dekalog został przedstawiony jako zbiór drogowskazów na drodze do Pana Boga. Jest to także wskazówka jak poznać samego siebie. Polecam.

autor opinii: Bogusława Szum

GÓRA OBIETNIC

Wysłuchałam szereg rekolekcji ks. Szustaka...byłam pod wielkim wrażeniem.
Ubogaciły one moje życie duchowe, dokształciły.
,,Góra obietnic" to bardzo wartościowa książka, nowa interpretacja DEKALOGU. Dzięki niej zgłębiłam sens przykazań Boga.

autor opinii: Elżbieta Szczurowska

Super!

Nic dodać, nic ująć. Super, jak zwykle u o. Szustaka :)

autor opinii: Marek Kuczyński

Warto przeczytać!

Przeczytałam tą książkę jednym tchem.Ale na końcu wróciłam do początku i w każdym rozdziale(przykazaniu) zaznaczyłam to co dla mnie istotne.
Autor pokazuje nam przykazania w innym świetle.To są wciąż te same przykazania ale pokazane szerzej,wyraźniej.
Przykazania dane od Boga to wyraz Jego miłości do nas,a nie jak nam się wydaje czasami tylko zakazy i nakazy.Książke naprawdę warto przeczytać

autor opinii: Marzena Nowicka

Serdecznie polecam!

Jestem zadowolona z samej tranzakcji, niezykle szybka przesyłka i świetny kontak ze sprzedającym. Gorącą poolema równiez samą książkę!

Bardzo DOBRA

Adam jak zwykle w zdumiewający sposób interpretuje zupełnie odkrywczo 10 obietnic)

autor opinii: Dariusz Kowalski

Góra obietniac...

Warto się na tę górę wspiąć - najpierw czytając książkę, a potem realizując to w życiu. Książka bardzo wartościowa, oparta na Biblii, prezentuje 'świeże' spojrzenie - jak to o.A. Szustak - na obietnice, które dał nam Pan Bóg w 10 przykazaniach. Gorąco polecam.

autor opinii: AK

Polecam!

Swietna

autor opinii: X

niestandardowe spojrzenie na dekalog...

czyli, intrygująca próba ukazania wszelich relacji istoty ludzkiej z perspektywy niepojętej miłości Naszego Ojca, wyrażonej w Jego obietnicach dla nas. Trudno nie dać wiary i jednocześnie nie oddać należnej temu sprawiedliwości...

autor opinii: Wojtek Molski

Trzeba to mieć!

Wszyscy znamy dekalog, ale po raz pierwszy ktoś tak go wyjaśnił, głeboko i wszechstronnie. To inspiruje do nowego życia

autor opinii: Danuta Gieryn

Zdecydowanie inne spojrzenie na Dekalog.Zachwyca mnie to przemianowanie słowa Przykazania na Boże Obietnice. To zmienia myślenie.
Nigdy dotąd nie spotkałam się z taką interpretacją treści szczególnie trzech pierwszych przykazań.Wspaniałe uzupełnienie wiedzy już poznanej jak i rachunku sumienia. Polecam.

autor opinii: Agnieszka

Góra obietnic

Zupełnie inne spojrzenie na 10 Przykazan Bozych, niesamowity "przewrót akcji". Konieczna pozycja w domowej bibliotece chrześcijanina.

autor opinii: Agnieszka M.

Otwierająca oczy

Książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Napisana prostym i zrozumiałym językiem. Przykazania ukazane są jako obietnice a nie jako nakaz dany przez Boga
Każdy czytający może znaleźć dla siebie wyjaśnienie, którego nie rozumiał aż do przeczytania książki.

autor opinii: Teresa Czyżewska

"Góra obietnic"

Witam!
Bardzo polecam książkę "Góra Obietnic" dla każdego kto chciałby zgłębić sens przykazań Bożych. Wszyscy je znamy i przyjmujemy jako nakazy , ale wyjaśnione jako obietnice dla mnie stają się bardziej zrozumiałe. Jednak każdy musi podchodzić do tego indywidualnie .

autor opinii: Wanda

Góra obietnic

Do tej pory nie miałam pojęcia , że 10 przykazań Bożych to naprawdę GÓRA OBIETNIC tak dobrej książki dawno nie przeczytałam , osoby które wiedzą na czym polega wiara i miłość Boga po przeczytaniu tej książki zyskają Bardzo dużo - polecam gorąco.

autor opinii: Teresa Hermansa

wspaniała rzecz!

Bardzo cenne spojrzenie na dekalog-pełne głębi i odkrywcze, odmieniające, zaskakujące!

autor opinii: Wioletta

prywatna

Jak wszystkie pozycje ojca Szustaka-świetna!

autor opinii: Barbara Kowol

Pozytywna

Ksiazka dla każdego. Autor w zupelnie innym świetle pokazuje znaczenie 10 przykazań. Genialny język, jasne opisy. Szczerze polecam!

autor opinii: Ewa Smołka

Bardzo ciekawe spojrzenie na "Dziesięć Przykazań Bożych " Polecam dla poszukujących prawdy

autor opinii: Beata Rudzińska

Szersze spojrzenie na Dekalog

O.Adam Szustak przedstawia perspektywy szerszego spojrzenia na każde z dziesięciu przykazań. Podczas czytania tej książki czytelnik otwiera szeroko oczy ze zdziwienia. Cieszę się, że zamówiłem tę pozycję.

autor opinii: Krzysztof Szeliga

"Góra obietnic"

BARDZO DOBRA POZYCJA- wspaniałe opracowanie z analizą i odniesieniami do Bibli

autor opinii: Maria Wolczko

Metanoia

Wreszcie Pan Bóg nie jest starcem z brodą, który grzmiącym głosem wygłasza kolejne zakazy, złamanie których grozi mandatem gorszym niż od drogówki. Trzymając się terminologii - to nie są znaki zakazu, a znaki nakazu i informacyjne! Dokąd dojedziesz, wybierając ten czy inny kierunek. Dobre rady Taty. Jedź, dzieciaku, tą drogą, to dotrzesz na miejsce. Ta inna ma fajny asfalt tylko do zakrętu.

autor opinii: Sylwia Baranowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: o. Adam Szustak OP
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 148
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9788379060085
ISBN: 9788379060085
ID: 338832

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Góra obietnic Góra obietnic
27.00 zł
25.97 zł
Oszczędzasz 1.03 zł (4%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...