TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Prawdziwa miłość

Ocena:
(1 opinii)

Książeczka „Prawdziwa miłość” to szósta publikacja z serii „Budowanie charakterów”. Jest przeznaczona dla rodziców, dziadków lub wychowawców do wspólnego czytania z dziećmi.

Celem serii jest udostępnienie opiekunom dobrego narzędzia, którym mogliby się posługiwać w procesie kształtowania silnych i zdrowych charakterów swoich dzieci. Któż z nas bowiem nie chciałby, aby jego małe obecnie pociechy były za dwadzieścia lat mądrymi, odpowiedzialnymi i pracowitymi ludźmi?

A to nie dzieje się przypadkiem. By tak się stało, już dziś trzeba odpowiednio przygotować grunt i starannie pielęgnować wzrost, formując osobowość dziecka.

Książeczka, obok pouczającej historii z życia zwierząt z bambusowego lasu, zawiera przewodnik dla rodziców i wychowawców, w którym znajdą Państwo pytania nawiązujące do tekstu.

Pozwolą one wytłumaczyć dziecku, że postawa prawdziwej miłości nie jest uczuciem, ale decyzją, która prowadzi do wyświadczenia dobra wobec kogoś, kto niekoniecznie na to zasługuje.

Jeśli nasze dzieci zrozumieją, czym jest POSTAWA BOŻEJ MIŁOŚCI i nauczą się ją naśladować, ich życie, relacje z rówieśnikami czy z rodziną będą lepsze. Zachęcamy rodziców do rozpoczęcia lektury właśnie od tych wskazówek.

Życzymy wielu pięknych chwil ze swymi dziećmi, chwil spędzonych na wspólnym czytaniu i na rozmowach, do których pretekstem staną się poszukiwania odpowiedzi na zamieszczone w książeczce pytania.

Justyna Wacławik - młoda pisarka urodzona w Warszawie. Dzięki szczególnej wrażliwości umiejętnie wchodzi w świat wyobraźni dziecięcej. W swych publikacjach przedstawia tradycyjne wartości biblijne i wskazuje, jak pomagać dziecku w nauce dokonywania właściwych wyborów. Obecnie mieszka w Phoenix w Arizonie.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Miłość ponad strach

Książkę "Prawdziwa miłość" pani Justyny Wacławik kupiłam z myślą o mojej 4,5 letniej córeczce. Jako, że książka jest z serii "budowanie charakterów" , chcąc wspierać moją pociechę nabyliśmy książkę i przeczytaliśmy. Po raz pierwszy czytaliśmy zaraz, gdy przyszła, kolejny raz, następnego wieczora i tak przez kilka wieczorów...Córce książka się podoba. Mnie jako mamie przychodzi na myśl obawa, czy jeśli zaufa za mocno to nie zostanie skrzywdzona?..Czytając jednak wskazówki dla rodziców (autorstwa Pani Magdy Grabowskiej) oraz pytania do rozmowy z dziećmi umieszczone na końcu książki, po raz kolejny uświadomiłam sobie znowu, że trzymając pod "bezpiecznym "kloszem izolacji od wszelkich zranień nie wychowam szczęśliwego człowieka... Mimo że książka jest o milusich i przytulnych pandach, uczy pięknej, ale wymagającej miłości.."Książka "Prawdziwa miłość"ma sugestywną grafikę Jakuba Kuźmy. Światło, cień, perspektywa, wszystko to ma znaczenie w odbieraniu nastroju bohaterów. W ten sposób ilustracje pięknie współtworzą emocje, które mogą stać się początkiem ciekawej, twórczej rozmowy i cegiełką do "Budowania charakteru".
Książkę polecam serdecznie dzieciom i rodzicom..( ͡° ͜ʖ ͡°)

autor opinii: Edyta Chabros

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Autor: Justyna Wacławik
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 32
Wymiar [mm]: 225x225
EAN: 9788378291787
ISBN: 9788378291787
ID: 331893

Zobacz również

Prawdziwa miłość
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...