TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przebudzony umysł

Gdyby bystrość, mądrość, styl i erudycja były kluczem do Bram Niebieskich, C.S. Lewis znalazłby się z pewnością między Aniołami.

"The New Yorker"

C.S. Lewis to jeden z największych chrześcijańskich myślicieli i apologetów XX wieku. Jego książki - takie jak "Chrześcijaństwo po prostu" czy "Problem cierpienia" - będące błyskotliwą obroną wiary przed rosnącymi wpływami myśli materialistycznej, wywarły wpływ na niezliczone rzesze czytelników.

"Przebudzony umysł" to zbiór myśli chrześcijańskich pochodzących z najróżniejszych utworów tego wybitnego pisarza, które w jasny sposób odzwierciedlają jego filozofię.

"Przebudzony umysł" jest antologią fragmentów najsłynniejszych tekstów Lewisa ułożonych tematycznie. Stanowią one niezwykły zbiór mądrości autora "Opowieści z Narnii", twórcy nie tylko porywających dzieł fantastycznych, ale także autora wybitnej prozy filozoficznej, takiej jak "Koniec człowieczeństwa", "Problem cierpienia" czy "O modlitwie. Listy do Malkolma". Niniejszy tom zbiera fragmenty dzieł znanych, a także tych jeszcze niewydanych w Polsce.

Niepokorna pogoń Lewisa za jasnością przekazu, jego wielka troska o moralność i charakterystyczne zabarwienie literatury mitem, fantastyką oraz symboliką dotyczącą raju - cechujące wszystkie jego prace - skupione są w tej książce niczym w soczewce.

"The New York Times"

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: C.S. Lewis, Andrzej Wojtasik
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 411
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788363621445
ISBN: 978-83-63621-44-5
ID: 286279

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Przebudzony umysł Przebudzony umysł
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...