TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pytanie o Boga. Świętość, mowa i milczenie

Nicholas Lash w swoich wykładach jest intrygująco wyrazisty i prowokująco polemiczny. Z wyspiarską elegancją wytyka współczesnym prądom myślowym przyjęte milcząco nonsensowne założenia. Precyzyjnym narzędziem logicznej analizy dowodzi, że milczenie o rzeczach najważniejszych jest barbarzyństwem, antyhumanizmem, a nawet nihilizmem. Równocześnie roztacza wizję ponowoczesnego uniwersalizmu chrześcijaństwa, jego misji spotkania z innymi i głoszenia Słowa.

Nicholas Lash, pierwszy i jedyny katolicki teolog wśród profesorów teologii - tradycyjnie anglikańskiego - wydziału uniwersytetu w Cambridge, należy do najbardziej wykształconych, najmądrzejszych i najprzenikliwiej myślących ludzi, jakich znam. Profesor mający opinię niezwykle surowego egzaminatora i znakomitego mówcy, znany jest ze swego typowo angielskiego poczucia humoru, suchego, intelektualnego, często kąśliwie ironicznego. Jego studenci i przyjaciele w czasie wykładu zawsze nieco podświadomie czekają na moment, kiedy po dłuższej argumentacji zmierzającej w jednym kierunku wypowie, unosząc w górę palec wskazujący, swoje charakterystyczne "ale"... (Ks. Tomáš Halík).

Nicholas Lash (ur. 1934) jest jednym z najwybitniejszych współczesnych katolickich teologów brytyjskich. Jest wyśmienitym znawcą dzieł św. Tomasza z Akwinu, ale także współczesnych teologów, m.in. Karla Rahnera i Karla Bartha. Znaczący wpływ na jego teologię miała współczesna filozofia (zwłaszcza Wittgenstein), dzięki czemu Lash potrafi dokonywać wspaniałych syntez teologiczno-filozoficznych. Jest autorem licznych publikacji, przez wiele lat był stałym współpracownikiem "The Tablet" oraz wykładowcą teologii na Uniwersytecie w Cambridge.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Nicholas Lash
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 104
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370336820
ISBN: 9788370336820
ID: 111707

Zobacz również

Pytanie o Boga. Świętość, mowa i milczenie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...