TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rachunek sumienia dla każdego

Ocena:
(19 opinii)

Chciałbym ci pomóc, dając do ręki tę małą książeczkę. Pomóc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania. Kartki tej książki prowadzić cię będą przez sześć stopni, punktów czy stacji, których dobre przeżycie sprawi, że twoje przygotowanie do spowiedzi będzie właściwe.

Nie czynię tu żadnej rewolucji i nie odkrywam Ameryki. Uznana tradycja ascetyczna Kościoła potwierdza, że do każdego sakramentu:

  • należy podchodzić z wiarą (rozdział "Wierzę w Ciebie")
  • że rachunek sumienia to dialog z Bogiem i warto ten dialog rozpocząć od dziękczynienia (rozdział "Dziękuję Ci")
  • że poznanie grzechów zawdzięczamy pomocy Ducha Świętego (rozdział "Daj mi światło")
  • że samo spojrzenie na nasze grzechy to nie wyliczanka, ale badanie swojej duszy (rozdział "Chcę widzieć")
  • że nie tylko trzeba uznać swój grzech, ale skruszyć przed Bogiem swoje serce (rozdział "Przebacz")
  • i prosić Go o przemianę swojego życia (rozdział "Popraw")

Na końcu zamieszczam streszczenie tego rachunku sumienia (dodatek: Ściąga dla spieszących się). Życzę ci powodzenia w trudnej sztuce nawracania się i szukania Boga.

Opinie naszych Klientów (19 opinii)Napisz swoją opinię

Faktycznie dla każdego

Bardzo dobry rachunek- bez względu na wiek.I Bóg naprawdę jest miłosierny:)

autor opinii: Ewa

Nie przemawia

Ta mała książeczka nie przemówiła do mnie. Decydując się na jej zakup, zasugerowałam się wieloma pochlebnymi ocenami, jednak różni ludzie - różne opinie. Mnie nie przekonała.

autor opinii: Joanna G.

opinia o książce

Bardzo polecam, naprawdę jedna z lepszych pozycji o rachunku sumienia i przygotowaniu się do spowiedzi.Także dla osób watpiących, z trudnościami.Sklania do szczerości.Umiejętnie postawione pytania do samego siebie.Pomogła mi bardzo

autor opinii: Urszula

Rachunek sumienia

bardzo pomocna książeczka ,daje nowe światło w przygotowaniu się

do sakramentu pojednania.

autor opinii: Marzena Zielińska

Prosto i konkretnie

Dużo mi pomogła ta maleńka książeczka, zarówno z usystematyzowaniem przygotowania do spowiedzi jak i z samą spowiedzią. Polecam szczególnie tym którzy czuja się niepewnie, nie wiedzą czego się trzymać próbując zrobić rachunek sumienia. Autor posługuje się bardzo konkretnym, ale nie"wydumano-naukowym" językiem.

autor opinii: Jadzia

Pomocna książeczka

Bardzo przydatna przed sakramentem pokuty, jeśli ktoś chce przygotować się do niego, podążanie za umieszczonymi w książce pytaniami może być bardzo pomocne

autor opinii: Eliza Ż.

Super

Bardzo mała książka, ale zawiera wszystko to, co dotyczy dobrego rachunku sumienia. Bardzo dużym ubogaceniem jest ciągłe odniesienie do słowa Bożego. Napisana w bardzo przystępny sposób, ks. Zbigniew odnosi się do czytelnika bardzo ciepło i nie moralizuje, ale zaprasza każdego do wejścia w relację z Bogiem, który nie jest nielitościwym buchalterem, ale kochającym Ojcem. Gorąco polecam!!!

autor opinii: Magdalena Dąbrowska

Gorąco polecam

sama korzystam od dwóch - trzech lat i gorąco polecam

autor opinii: Elżbieta Zakrzewska

Sakrament

Książka pokazała mi możliwość zmiany siebie samego. Sakrament pokuty jest ważny, ale jakże ważny jest rachunek spowiedzi. Książka otworzyła mnie na nowy rodzaj spowiedzi .. prawdziwy ...!!

autor opinii: Dominika

naprawde warto

Dzięki tej książce inaczej spojrzalam na rachunek sumienia ,nie jest to już tzw."ptaszkowanie"z odpowiedzią tak lub nie ale jest to modlitwa i rozważanie . Polecam

autor opinii: Małgorzata

To nie jest zwykły rachunek sumienia...

Ta niewielka pozycja jest naprawdę wyjątkowa. Nie zawiera "propozycji grzechów", ale dotyka naszego serca. Książeczka napisana z myślą o młodych, ale bardzo przydatna i dla tych nieco starszych:) Bardzo pomaga odrzucić rutynowe podejście do spowiedzi. Polecam!!!

autor opinii: Agata

Rachunek sumienia dla każdego

Czyta się bardzo ciekawie. Autor zachęca prostym sposobem ujęcia tak trudnych dla każdego z nas spraw, jakim jest nasz grzech i stawanie przed Bogiem w prawdzie. Zachęca do twórczego podejścia do swego sumienia, które jest naszym przewodnikiem do Boga, jeśli jest dobrze uformowane przykazaniami.

autor opinii: Milena Kamieniecka

Bardzo dobra książka. Polecam!

autor opinii: Beata

Polecam!

Mała książeczka objętościowo, ale pomocna w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania. Przygotowanie do tego sakramentu poprzedzają fragmenty Biblii, gdyż tylko słowo Boże buduje i umacnia naszą wiarę. Warto mieć w swojej bibliotece.

autor opinii: Danuta Kamińska

Perełka wśród rachunków sumienia

Książeczka dla tych co nie lubią dużo czytać, ale zależy im na sensownej treści do przemyślenia i zajrzenia w głąb siebie. Bardzo polecam. Ksiązka nieco inna niż typowe rachunki sumienia, niemniej jednak bardzo wartościowa i głęboka.

autor opinii: Ania J.

Praktyczna

Krótko mówiąc, praktyczna, przejrzysta i pomocna. Nie wiesz jak zabrać się do rachunku sumienia? Dotychczasowe sposoby Cie nie satysfakcjonują? Ta książeczka jest właśnie dla Ciebie!

autor opinii: Dorota Czermańska

Co każdy wiedzieć powinien!

Mam wrażenie, że spowiedź nam spowszedniała - bo trzeba..., bo pierwsze piątki..., bo pieczątka od księdza przed bierzmowaniem... i tak, jak machinalnie ustawiamy się w kolejce do konfesjonału przed Bożym Narodzeniem albo na Wielkanoc, tak machinalnie (albo po prostu niedbale) podchodzimy do rachunku sumienia - tak przynajmniej było u mnie. Muszę przyznać, że do przeczytania tej książki skłoniła mnie tylko jedna rzecz - brak efektów pospowiedziowych... przy konfesjonale na sekundę szczerze stawałam w prawdzie o sobie - a po 15 min, już było "po wszystkim" i sama się na siebie złościłam, że nie dostaję żadnej "łaski poprawy" - ze Pan Bóg nie chce mnie naprawić, choć przecież tak bardzo żałowałam grzechów jak tam klęczałam i się spowiadałam... i dopiero zupełnym przypadkiem doszłam do tego, że skoro tak naprawdę mój proces refleksji, wyznania i naprawy trwa ok. 10min(w zależności od długości kolejki do konfesjonału) to jak może mieć jakikolwiek efekt...
No, a ponieważ nawet rachunek sumienia oparty na 10 przykazaniach traktowałam bardzo powierzchownie, to szukałam czegoś, co w miarę nie-dogmatycznie przygotuje mnie do przygotowania się do spowiedzi - wiem, masło maślane - ale teraz widzę, że bez profesjonalnego rozrachunku z samym sobą spowiedz nie przynosi efektów - jeśli też tak masz, a nie chcesz zarzucić się literaturą mocno-fachową, to polecam tę książeczkę. Mi o to właśnie chodziło.

autor opinii: Zosia

Dobra książka

Książka rzeczywiście pomaga w rachunku sumienia. Polecam:)

autor opinii: Kinga

bardzo pożyteczna

Posiadam kilka książek o przygotowaniach do spowiedzi ale ta jest napisana w prosty sposób i dzięki niej można naprawdę dobrze przygotować się do spowiedzi świętej.Gorąco polecam.

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 48
Wymiar [mm]: 105x145
EAN: 9788360512777
ISBN: 9788360512777
ID: 249981

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Rachunek sumienia dla każdego Rachunek sumienia dla każdego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...