TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rachunek sumienia dla narzeczonych w świetle nauczania św. Jana Pawła II

Rachunek sumienia dla narzeczonych odnosi się do szczególnej sytuacji dwojga kochających się ludzi, do ich narzeczeństwa.

Oczywiście nie wystarczy tylko pod takim kątem widzenia rozpatrzyć własne sumienie. Trzeba uwzględnić całościowy obraz stanu duszy, a więc także winy tu pominięte.

Rachunek sumienia to nie jest sporządzenie bardzo drobiazgowego spisu popełnionych win, który i tak nigdy nie będzie kompletny.

Rachunek sumienia to spojrzenie Bożymi oczami na to, co jest w nas; to rozświetlenie wszystkich naszych mroków blaskiem doskonałości i miłości naszego Niebieskiego Ojca.

Bóg zna nasze grzechy lepiej, niż my potrafimy je poznać. Nie chodzi o to, aby je wszystkie zapisać w naszej pamięci, ale aby się od nich odwrócić.

Dlatego porównujemy zło, które jest w nas, z Najświętszą Prawdą, Dobrem i Pięknem, żeby tym sposobem osiągnąć nasze nawrócenie.

Rachunek sumienia dla narzeczonych prowadzi przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa, pomagając im odpowiedzieć sobie na pytania nie tylko katechizmowe, ale przede wszystkim ukazać ich życie w świetle miłości do Boga, samego siebie, bliźniego, tak aby świadomie i z sercem pełnym skruchy żałować za swoje grzechy, prosząc o Boże Miłosierdzie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Apostolicum
Autor: ks. Stanisław Chabiński SAC
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 40
EAN: 9788370319540
ISBN: 978-83-7031-954-0
ID: 445315

Zobacz również

Rachunek sumienia dla narzeczonych w świetle nauczania św. Jana Pawła II
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...