TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rachunek zdumienia dla każdego

Ocena:
(25 opinii)

Nie, to nie jest pomyłka. Właśnie tak: Rachunek ZDumienia. Wszystko po to, by przystanąć i zachwycić się, zdumieć Bożą dobrocią. Tak właśnie powinien wyglądać rachunek sumienia - to nie tyle "rachowanie" grzechów, ale wejście w promieniowanie Bożej miłości.

Dając ci do ręki tę małą książeczkę, chciałbym ci pomóc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania. Kartki tej książki prowadzić cię będą przez sześć stopni, punktów czy stacji, których dobre przeżycie sprawi, że twoje przygotowanie do spowiedzi będzie właściwe.

Nie czynię tu żadnej rewolucji i nie odkrywam Ameryki. Uznana tradycja ascetyczna Kościoła potwierdza, że do każdego sakramentu:

  • należy podchodzić z wiarą (rozdział "Wierzę w Ciebie")
  • że rachunek sumienia to dialog z Bogiem i warto ten dialog rozpocząć od dziękczynienia (rozdział "Dziękuję Ci")
  • że poznanie grzechów zawdzięczamy pomocy Ducha Świętego (rozdział "Daj mi światło")
  • że samo spojrzenie na nasze grzechy to nie wyliczanka, ale badanie swojej duszy (rozdział "Chcę widzieć")
  • że nie tylko trzeba uznać swój grzech, ale skruszyć przed Bogiem swoje serce (rozdział "Przebacz")
  • i prosić Go o przemianę swojego życia (rozdział "Popraw")

Na końcu zamieszczam streszczenie tego rachunku sumienia (dodatek: Ściąga dla spieszących się). Życzę ci powodzenia w trudnej sztuce nawracania się i szukania Boga.

Opinie naszych Klientów (25 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra ksiazka

autor opinii: Tomasz Rutkowski

Bardzo dobra

Czytać, czytać i cieszyć się zawartością.

autor opinii: Grzegorz Serafin

Bardzo dobre

Kilka już podobnych opracowań miałem w ręku i to co zawiera ta książeczka przedstawia zupełnie inne podejście. Wydaje mi się najbardziej dojrzałe z tych wszystkich poradników, które dotąd widziałem, uniwersalne. Dostałem kiedyś od przyjaciół, teraz sam kupiłem paczuszkę żeby się podzielić, bo warto.

autor opinii: Marek B

Pozytywna

Pouczająca i bardzo potrzebna.

autor opinii: Andrzej Żabnicki

książka dla każdego

Bardzo dobra i praktyczna książka , zwłaszcza dla osób zabieganych , tak ja, do których jednak dociera to ,że spowiedź nie może być jedynie odbębnieniem swoich grzechów. Publikacja pomaga uporządkować swoje myśli i stanąć w prawdzie o samym sobie. I , co ważne, jest zwięzła a nie przegadana. Pisana komunikatywnym językiem, nie trąci myszką ani kruchtą, w sam raz dla współczesnego człowieka.
Jest rzeczywiście dla każdego

autor opinii: Małgorzata Łuszkiewicz

Piękne duchowe przygotowanie do sakramentu spowiedzi.

Witam, polecam każdemu zakupienie tej książeczki, dzięki której odkryłam prawdziwie duchowe przygotowanie do sakramentu spowiedzi. Pozdrawiam z Panem Bogiem

autor opinii: Ania

Polecam

Bardzo ciekawie postawione pytania. Warto sięgnąć do książeczki by poznać siebie i zapragnąć pomocy Boga.

autor opinii: Lucja Pasinska

!!!

Warto przeczytać, żeby się zatrzymać i zdumieć. Mnie się to przytrafiło i naprawdę dobrze zrobiło :-)

autor opinii: Katarzyna Owczarek

Po spowiedzi.

Jestem już po spowiedzi, a przygotowałam się przez Rachunek Zdumienia. Zupełnie inaczej niż zwykle było to moje przygotowanie i zupełnie inne rozumowanie moich grzechów i strachu przed karą Boża. I nigdy chyba nie miałam takiej radości w sercu odchodząc od Konfesjonału. POLECAM wszystkim tą małą ksiązeczkę,co dużo zmieni w naszym przygotowaniu.

autor opinii: Maria

Najlepszy

W swoim życiu korzystałam z bardzo różnych rachunków sumienia: w książeczce do nabożeństwa, kupionych broszurek, w Internecie, ale żadna nie poruszyła tak mojego sumienia jak ta pozycja. Żeby się uświęcać nie wystarczy tylko znać swoje grzechy, ale je zrozumieć: dlaczego to zrobiłem, co mnie skłoniło, co się za tym kryje? Ten rachunek sumienia pomaga poznać swoje serce. Rewelacja!

autor opinii: Hania

Warto!

Dobrze jest mieć ten przewodnik po własnym sumieniu. Pomocny w przygotowaniu do sakramentu Pokuty. Pomocny również w rozliczeniu własnego sumienia każdego dnia. Warto!

autor opinii: J.P.

Warto nabyć.

Warto nabyć i mieć tę książeczkę w domu.
Wskazówki w niej zawarte są bardzo pomocne w dobrym przygotowaniu do spowiedzi.

autor opinii: Elżbieta Frączek

zdumiewająco skuteczny

Po rachunek sumienia sięgnęłam, przejrzawszy jego treść w formie PDF, a następnie zakupiłam go dla całej naszej wspólnoty. Jest niezwykle skutecznym narzędziem pracy nad sobą, a poza tym dobrze wspomaga przygotowanie do spowiedzi. Może też posłużyć do codziennej refleksji nad motywami swoich działań i wyborów. I zaczyna się od dziękczynienia.
Naprawdę działa zdumiewająco dobrze, pozwalając skupić się na Bogu, a nie na własnych błędach i grzechach; przypominając, że to też modlitwa, czyli spotkanie z Jezusem.

autor opinii: Anita Całek

Świetne dzieło

Wspaniała książeczka. Korzystam z niej co miesiąc przed sakramentem pojednania. Bardzo zwięźle i konkretnie pomaga mi w przygotowaniu do spotkania z Panem Bogiem. Mam ją cały czas przy sobie (wersja pdf w telefonie). Zdecydowanie polecam.

autor opinii: Tomasz Piórkowski

Bardzo dobry!

Korzystam z tego rachunku od dłuższego czasu. Pokazałem go nawet ostatnio mojemu spowiednikowi i jemu też bardzo się spodobało to ujęcie metody ignacjańskiej oraz oparcie o Słowo Boże. Z czystym (po spowiedzi:-) sumieniem polecam tę książeczkę i dużym, i nieco młodszym też!

autor opinii: Emilian Kujawski

serdecznie polecam

Niezwykle potrzebna publikacja. Zwięzły rachunek sumienia. Książeczka przydatna dla każdego katolika.

autor opinii: Paweł Cimoszewicz

Wiele książek broszur czytałam ale tutaj dopiero odnalazłam to czego tam szukałam

autor opinii: Regina Czaja

Polecam

Kupiłam na prezent, mam nadzieję, że obdarowany zaduma się. Książeczka pisana językiem dla niewtajemniczonych. Super, że ksiądz się tym zajmuje.

autor opinii: Joanna Wysocka

to nie jest katalog grzechów

Zdecydowanie polecam. Chyba najlepszy "kieszonkowy" rachunek sumienia, jaki spotkałam, inny niż wszystkie. Inny dlatego, że uczy, jak sprawić, by sakrament pokuty stał się spotykaniem z miłosiernym i kochającym Bogiem, a sam rachunek sumienia, zamiast być wygrzebywaniem z pamięci grzechów był modlitwą pełną pokory i uwielbienia

autor opinii: Maria Ciemny

ciekawostka

Książeczka przydatna dla chcących zacząć poznawać miłosierdzie Boże, poprzez spowiedź.

autor opinii: Grażyna Stolarska

Odzew

Na podstawie książeczki i innych publikacji w czasie Gorzkich Żali omawiałem Ignacjański Rachunek Sumienia. Raz zamiast kazania posłużyłem się proponowanym rachunkiem sumienia, był odzew w konfesjonale. Ponadto nazwy zmieniają podejście do danej rzeczy Chwała Panu.

autor opinii: łukasz tarasiuk

Bardzo fajna książeczka, skorzystałam z niej robiąc rachunek sumienia i przygotowując się do spowiedzi przed Wielkanocą. Potem, podrzucona synowi (lat 17) również się sprawdziła, zwłaszcza ta"szybka" wersja...Powiedział, że "nawet fajna", co w ustach takiego nastolatka wiele znaczy ;-)

autor opinii: Małgorzata Komorowska

polecam gorąco!

"Jezus sprząta.. to On ma zrobić porządek dla ciebie, nie ty dla Niego" bardzo trafne i pouczające. Książeczka, "mini rachunek sumienia" jest bardzo praktyczna i dla każdego;))) polecam serdecznie wszystkim!!

autor opinii: Sylwia Tokajuk

Ta niewielka książeczka jest wspaniałą pomocą w spotkaniu z Tym który Jest. pokazuje że sakrament pokuty to nie rzeczywistość której trzeba się bać ale gdzie przychodzę aby zaczerpnąć sił do walki by stać się świętym

autor opinii: Marcin Nowak

Rachunek zdumienia

Rachunek zdumienia bardzo udana pozycja. Polecam. Daje nową
perspektywę.

autor opinii: Anna Lewna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Nasza Winnica
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 48
EAN: 9788394608156
ISBN: 978-83-946081-5-6
ID: 445468

Zobacz również

Rachunek zdumienia dla każdego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...