TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Radość dawania. Hanna Chrzanowska we wspomnieniach, listach, anegdotach

Poznaj kobietę, która już wkrótce zostanie kolejną polską błogosławioną! Z listów oraz wspomnień bliskich, znajomych i przyjaciół dowiesz się, kim była Hanna Chrzanowska.

To właśnie ona stworzyła w Polsce pielęgniarstwo domowe dla osób przewlekle chorych. Całym swoim życiem przekonywała, że oprócz pomocy lekarsko-pielęgniarskiej trzeba dostarczyć niepełnosprawnym rozrywkę, umożliwić naukę i pracę, obdarzyć przyjaźnią i miłością, zabrać na wycieczkę, do kina czy teatru, a w prezencie kupić nową sukienkę. Troszczyła się też o duchowość.

W swoje inicjatywy angażowała studentów, młodzież, księży, kleryków, siostry zakonne. Wszystkich zarażała swoją energią.

Dziękujemy Bogu za to, że byłaś wśród nas taka, jaka byłaś, z tą Twoją wielką prostotą, dobrocią, z tym wewnętrznym spokojem, a zarazem z tym wewnętrznym żarem, że byłaś wśród nas jakimś wcieleniem Chrystusowych błogosławieństw z Kazania na Górze. Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem. Kard. Karol Wojtyła podczas pogrzebu Hanny Chrzanowskiej w 1973 r.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Marzena Florkowska
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 328
Wymiar [mm]: 155x230
EAN: 9788374228831
ISBN: 9788374228831
ID: 171725

Zobacz również

Książka wyróżniona Radość dawania. Hanna Chrzanowska we wspomnieniach, listach, anegdotach
27.26 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...